تلاش های استیضاح آقای ترامپ شکاف کشور را عمیق تر خواهد کرد

[ad_1]

در زمان برگزاری کنگره برای تأیید نتایج انتخابات ، دموکرات ها به سرعت به استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ به اتهام تحریک معترضین برای حمله به پایتخت ، در 6 ژانویه اقدام می کنند.

کاخ سفید به شدت با تلاش دموکرات ها برای استیضاح آقای ترامپ مخالف است.

نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان در بیانیه ای در تاریخ 8 ژانویه گفت که اگر رئیس جمهور ترامپ “بلافاصله استعفا ندهد” ، مجلس نمایندگان روند استیضاح را ادامه می دهد ، اگرچه تنها 12 روز به پایان دوره ریاست وی آقای ترامپ باقی مانده است. برخی کانال های رسانه ای گزارش می دهند که رویه رسمی ممکن است در 11 ژانویه انجام شود.

جاد دیر ، معاون سخنگوی کاخ سفید ، در تاریخ 8 ژانویه به TASS گفت که تلاش جدید رئیس جمهور ترامپ برای استیضاح وی مفید نبوده و به نوبه خود اختلافات بیشتر در جامعه آمریکا را تشدید می کند.

وی گفت: “همانطور که رئیس جمهور ترامپ دیروز (7 ژانویه – TASS) گفت ، اکنون زمان بهبود و اتحاد کشور است. استیضاح با انگیزه های سیاسی علیه رئیس جمهور ترامپ در یک نقطه. دوازده روز در دوره ریاست جمهوری کشور ما را بیشتر تقسیم خواهد کرد. جود آهو

وقتی برخی جمهوری خواهان برای مشارکت در نظر گرفته شوند ، استیضاح به احتمال زیاد در مجلس نمایندگان ، تحت کنترل دموکرات ها تصویب می شود. این شاید دومین بار استیضاح آقای ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود باشد.

اما از نظر منطقی ، سنای آمریکا ممکن است وقت کافی برای برگزاری دادگاه استیضاح را نداشته باشد. از نظر سیاسی ، رای به محکومیت ترامپ به سناتورهای جمهوری خواهی که می خواهند در انتخابات میان دوره ای 2022 دوباره انتخاب شوند آسیب می رساند.

تلاش های استیضاح با مقاومت کاخ سفید و دیگر جمهوری خواهان روبرو شد و استدلال کردند که این اقدام منجر به اختلاف نظر بیش از حد خواهد شد. سناتور کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام در توئیتر خود اعلام کرد که استیضاح “ضرری بیش از فایده خواهد داشت” ، “باعث تقسیم بیشتر کشور و تضعیف نهاد ریاست جمهوری”.

در همین حال ، رئیس جمهور قانون اساسی جو بایدن گفت که استیضاح ترامپ قبل از پایان دوره کار وی “تصمیم کنگره” است.

ترامپ در دسامبر 2019 در مجلس نمایندگان به دلیل سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از کنگره استیضاح شد ، اما توسط سنا تحت سلطه جمهوری خواهان تبرئه شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *