تقریباً 1000 میلیارد VND برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط ​​در هانوی

[ad_1]

رئیس کمیته مردمی هانوی چوگوک تصمیم № 5742 / QD-UBND از 29 دسامبر 2020 را تصویب کرد که پروژه “حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME)” را در منطقه هانوی تصویب می کند. بندهای 2021-2025 “. بر این اساس ، 3 گروه از وظایف و راه حل ها در حمایت از اجرای پروژه فوق وجود دارد ، از جمله: پشتیبانی عمومی از SME ها. حمایت از خانوارهای تجاری برای تبدیل شدن به شرکت ها ، SME ها برای پیوستن به خوشه های صنعتی ، زنجیره های ارزش ؛ تحت مکانیسم هانوی.

این شهر اصلاح رویه های اداری و اجرای خدمات عمومی آنلاین را در سطح 3 و سطح 4 ارتقا می دهد. تلاش برای دستیابی به 100٪ خدمات عمومی آنلاین در سطح 4 تا سال 2025 ، ایجاد شرایط مطلوب برای ورود مشاغل به بازار و کمک به بهبود شاخص رقابت استانی (PCI) در شهر ؛ با بهبود کیفیت و کارایی SME ها ، ما برای یک نرخ رشد متوسط ​​10٪ در سال (حدود 30،000 شرکت جدید / متوسط ​​سالانه) تلاش می کنیم ، تلاش برای دوره 2021-2025 ، این شهر دارای 150،000 شرکت تازه تاسیس است.

با توجه به هدف کمیته مردم شهر ، در دوره 2021-2025 ، شرکتهای کوچک و متوسط ​​برای دستیابی به اهداف زیر تلاش می کنند: ایجاد حدود 1.5 میلیون شغل جدید برای کارمندان. سهم گردش صادرات در بخش SME بیش از 25٪ از کل صادرات سرمایه را نشان می دهد. این به بیش از 40٪ از رشد کل محصول (GRDP) و بیش از 30٪ از بودجه شهر کمک می کند. در کنار این ، تلفیق و ارتقا مدل های تولید متمرکز موجود ، اتصال تولید موجود با توسعه حدود 10 خوشه صنعتی ، ایجاد زنجیره ارزش متعلق به 5 بخش بالقوه توسعه ، از جمله: صنعت الکترونیک؛ مهندسی مکانیک؛ کشاورزی با فناوری پیشرفته کنسرو و فرآوری محصولات کشاورزی و مواد غذایی.

در این پروژه ، شهر حداقل 500 SME را در بخش تولید و فرآوری صنایع زیر پشتیبانی خواهد کرد: فناوری اطلاعات ؛ صنعت الکترونیک؛ مهندسی مکانیک؛ کشاورزی با فناوری پیشرفته حفظ و پردازش موفقیت آمیز محصولات کشاورزی و غذایی به خوشه های صنعت و زنجیره های ارزش پیوستند.

بودجه این پروژه 957.6 میلیارد است که بودجه شهر هانوی 832.5 میلیارد دونگ را پشتیبانی می کند. متقابل سازمانها و افراد 125.1 میلیارد VND. علاوه بر بودجه برای اجرای وظایف با توجه به برآورد پروژه فوق ، هر ساله ادارات ، شعب ، واحدهای زیر مجموعه شهر و کمیته های مردمی مناطق ، شهرها برآورد بودجه را از منابع هزینه های دوره ای برای فعالیت های پشتیبانی از SME های مورد تأیید برای اجرا ایجاد می کنند. .

طبق آمار ، از 31 دسامبر سال 2020 ، هانوی برای 26441 شرکت تازه تاسیس با سرمایه ثبت شده 337689 میلیارد VND ، گواهینامه ثبت مشاغل صادر کرده است که در نتیجه تعداد کل مشاغل در هانوی ایجاد می شود. داخلی تا 303،646 شرکت. تعداد بنگاه های اقتصادی که مجدداً فعالیت می کردند 6298 شرکت بود (21 درصد بیشتر از مدت مشابه)

تا پایان سال 2019 ، درصد خدمات عمومی آنلاین در سطح 3 و 4 به 100٪ رسیده است. صنایع و مناطقی که مستقیماً به تجارت مرتبط هستند ، مانند ثبت مشاغل ، مالیات ، گمرک ، تأمین اجتماعی ، زمین ، سرمایه و برق در کاهش زمان و هزینه های تجارت متمرکز هستند. هانوی 100٪ ثبت تجارت آنلاین را انجام می دهد. 4 نرم افزار یکپارچه را برای کمک به مشاغل با ثبت نام تجاری پیاده سازی کنید. اظهارنامه مالیاتی آنلاین به 97.1٪ رسید. 95.5٪ از واحدها برای پرداخت الکترونیکی مالیات ثبت شده و درصد پرداخت الکترونیکی مالیات حدود 95٪ است. تبادل اطلاعات با تجارت 100٪ از طریق ایمیل. بخش ها و شعب 91 روش اداری مربوط به منابع طبیعی و محیط زیست را ساده کرده اند ، از جمله بررسی هر یک از م theلفه های پرونده ، هر مرحله از اجرا. نتیجه 61 روش اداری را ساده کرده است ، زمان اجرا را 30-50 درصد طبق دستورالعمل کاهش داده است (که نشان دهنده 67 درصد از کل روشهای اداری بررسی شده است). 5 تا 10 روز زمان ارزیابی پرونده های جستجوی کاربری اراضی را کاهش دهید …

با روحیه کسب و کار همراه ، به بهبود فضای سرمایه گذاری و افزایش رقابت ، حمایت و توسعه تجارت نسبت به دولت ادامه دهید و همزمان اهداف دولت را برای ارتقا and و توسعه مشاغل در منطقه برآورده کنید ، هانوی به تعریف خود ادامه می دهد وظیفه اصلی ادامه بهبود فضای سرمایه گذاری تجاری ، بهبود رقابت و آشکار سازی شفافیت اطلاعات ؛ ایجاد یک فضای مطلوب سرمایه گذاری ، ارتقا development توسعه تجارت بر اساس اصول برابری ، انصاف و شفافیت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *