تا سال 2025 ، اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد


استراتژی ملی برای چهارمین انقلاب صنعتی (صنعت 4.0) تا سال 2030 دستیابی به اهداف تعیین شده در قطعنامه 52 دفتر سیاسی از 27 سپتامبر 2019 است.

تا سال 2025 ، اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. تصویر

هدف کلی این استراتژی بهره برداری فعال از قابلیت های صنعت 4.0 ، عمدتاً تسلط و بکارگیری گسترده فن آوری های جدید در زمینه های اقتصادی – اجتماعی ، گام به گام برای ایجاد فناوری است. برای ترویج روند تجدید مدل رشد ، برای بازسازی اقتصاد در ترکیب با اجرای موفقیت های استراتژیک و مدرن سازی کشور.

توسعه قوی اقتصاد دیجیتال ، توسعه سریع و پایدار بر اساس علم و فناوری ، نوآوری و منابع انسانی با کیفیت بالا ؛ بهبود کیفیت زندگی ، رفاه و سلامتی مردم ؛ کاملاً دفاع ملی و امنیت را تضمین می کند ، از محیط زیست محافظت می کند. بهبود اثربخشی ادغام بین المللی و پیوند نزدیک پروسه درخواست Industry 4.0 با حفاظت از امنیت شبکه.

این استراتژی همچنین اهداف مشخصی را برای دوره 2025 و 2030 تعیین می کند. اهداف ویژه برای سال 2025 عبارتند از: شاخص امنیت و امنیت سایبری جهانی اتحادیه ارتباطات بین المللی (GCI) به گروه 40 کشور پیشرو تعلق دارد.

شاخص دولت الکترونیکی (EGDI) ، رتبه بندی شده توسط سازمان ملل ، به گروه چهار کشور پیشرو آسه آن تعلق دارد. اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد ، بهره وری نیروی کار به طور متوسط ​​7٪ در سال افزایش می یابد.

زیرساخت های باند پهن با الیاف نوری بیش از 80٪ خانواده ها ، 100٪ کمون ها را تحت پوشش قرار می دهد. ارتقا خدمات شبکه تلفن همراه 4G / 5G و تلفن های همراه هوشمند ؛ 80٪ مردم از اینترنت استفاده می کنند. 80٪ خدمات عمومی سطح 4 آنلاین از طریق ابزارهای مختلف دسترسی از جمله دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود. درصد جمعیت با حسابهای جاری الکترونیکی بیش از 50٪ است. دارای حداقل 3 شهر هوشمند در 3 منطقه اصلی اقتصادی (شمال ، مرکز و جنوب) و دارای شبکه های 5G در این شهرها.

در استراتژی تازه صادر شده ، نخست وزیر اظهار داشت که او علاوه بر اجرای کامل دستورالعمل ها ، اهداف ، دستورالعمل ها و سیاست های قطعنامه 52-NQ / TW ، در صنعت 4.0 نیز مشارکت خواهد داشت. با توجه به اهداف ، وظایف و راه حل های مشخص شده در قطعنامه 50 / NQ-CP و تصمیم 749 / QD-TTg ، تمرکز بر 7 حوزه اصلی نیز ضروری است:

بهبود کیفیت و ظرفیت نهادی برای سیاستگذاری ؛ توسعه زیرساخت های اتصال ، ساخت و بهره برداری از یک پایگاه داده. توسعه منابع انسانی؛ ایجاد دولت الکترونیکی برای حاکمیت دیجیتال ؛ توسعه و افزایش ظرفیت نوآوری ملی سرمایه گذاری ، تحقیق و توسعه تعدادی از فناوری های اولویت دار برای مشارکت فعال در صنعت 4.0 ؛ برای حضور فعال در صنعت 4.0 ، همکاری بین المللی ، ادغام در علم و فناوری ، به ویژه در زمینه های دارای اولویت فناوری را گسترش دهید.

در استراتژی تازه صادر شده ، نخست وزیر همچنین بسیاری از وظایف و راه حل ها را برای وزارتخانه ها ، شعب ، آژانس ها ، سازمان ها و شهرک ها پیشنهاد داده است.

به طور خاص ، با وزارت اطلاعات و ارتباطات ، این وزارتخانه مسئول بررسی و بهبود سیستم اسناد حقوقی در زمینه اطلاعات و ارتباطات است تا اطمینان حاصل کند که زیرساخت دیجیتال پیش رو است و برای سایر بخش ها برای اجرای صنعت 4.0 آماده است.

وزارت اطلاعات و ارتباطات یکسری وظایف و راه حل های دیگر نیز دارد مانند: توسعه زیرساخت دیجیتال ایمن و مدرن که نیازهای صنایع را در فرآیند تحول دیجیتال برآورده کند ، اجرای موفقیت آمیز صنعت 4.0 ؛

تمرکز بر ارتقا improving ظرفیت برای تأمین امنیت اطلاعات شبکه ، به ویژه امنیت اطلاعات زیرساخت های ارتباط از راه دور ، تجهیزات اینترنت اشیا ، محافظت از اطلاعات شخصی و ترویج استقرار مراکز نظارت بر امنیت اطلاعات. شبکه ملی؛

تحقیق و پیشنهاد به دولت برای انتشار سیاست داده های آزاد ؛ سازمان های مدیریت ایالتی را به ایجاد راه حل های تبادل داده هدایت می کند. ایجاد بستری برای ادغام ، اتصال و اشتراک داده های ملی برای بهره برداری مشترک و استفاده از آنها ؛ تسهیل تجاری سازی داده ها …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *