تا سال 2025 ، اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد

[ad_1]

استراتژی ملی برای چهارمین انقلاب صنعتی (صنعت 4.0) تا سال 2030 دستیابی به اهداف تعیین شده در قطعنامه 52 دفتر سیاسی از 27 سپتامبر 2019 است.

تا سال 2025 ، اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. تصویر

هدف کلی این استراتژی بهره برداری فعال از قابلیت های صنعت 4.0 ، عمدتاً تسلط و بکارگیری گسترده فن آوری های جدید در زمینه های اقتصادی – اجتماعی ، گام به گام برای ایجاد فناوری است. برای ترویج روند تجدید مدل رشد ، برای بازسازی اقتصاد در ترکیب با اجرای موفقیت های استراتژیک و مدرن سازی کشور.

توسعه قوی اقتصاد دیجیتال ، توسعه سریع و پایدار بر اساس علم و فناوری ، نوآوری و منابع انسانی با کیفیت بالا ؛ بهبود کیفیت زندگی ، رفاه و سلامتی مردم ؛ کاملاً دفاع ملی و امنیت را تضمین می کند ، از محیط زیست محافظت می کند. بهبود اثربخشی ادغام بین المللی و پیوند نزدیک پروسه درخواست Industry 4.0 با حفاظت از امنیت شبکه.

این استراتژی همچنین اهداف مشخصی را برای دوره 2025 و 2030 تعیین می کند. اهداف ویژه برای سال 2025 عبارتند از: شاخص امنیت و امنیت سایبری جهانی اتحادیه ارتباطات بین المللی (GCI) به گروه 40 کشور پیشرو تعلق دارد.

شاخص دولت الکترونیکی (EGDI) ، رتبه بندی شده توسط سازمان ملل ، به گروه چهار کشور پیشرو آسه آن تعلق دارد. اقتصاد دیجیتال حدود 20٪ از تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد ، بهره وری نیروی کار به طور متوسط ​​7٪ در سال افزایش می یابد.

زیرساخت های باند پهن با الیاف نوری بیش از 80٪ خانواده ها ، 100٪ کمون ها را تحت پوشش قرار می دهد. ارتقا خدمات شبکه تلفن همراه 4G / 5G و تلفن های همراه هوشمند ؛ 80٪ مردم از اینترنت استفاده می کنند. 80٪ خدمات عمومی سطح 4 آنلاین از طریق ابزارهای مختلف دسترسی از جمله دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود. درصد جمعیت با حسابهای جاری الکترونیکی بیش از 50٪ است. دارای حداقل 3 شهر هوشمند در 3 منطقه اصلی اقتصادی (شمال ، مرکز و جنوب) و دارای شبکه های 5G در این شهرها.

در استراتژی تازه صادر شده ، نخست وزیر اظهار داشت که او علاوه بر اجرای کامل دستورالعمل ها ، اهداف ، دستورالعمل ها و سیاست های قطعنامه 52-NQ / TW ، در صنعت 4.0 نیز مشارکت خواهد داشت. با توجه به اهداف ، وظایف و راه حل های مشخص شده در قطعنامه 50 / NQ-CP و تصمیم 749 / QD-TTg ، تمرکز بر 7 حوزه اصلی نیز ضروری است:

بهبود کیفیت و ظرفیت نهادی برای سیاستگذاری ؛ توسعه زیرساخت های اتصال ، ساخت و بهره برداری از یک پایگاه داده. توسعه منابع انسانی؛ ایجاد دولت الکترونیکی برای حاکمیت دیجیتال ؛ توسعه و افزایش ظرفیت نوآوری ملی سرمایه گذاری ، تحقیق و توسعه تعدادی از فناوری های اولویت دار برای مشارکت فعال در صنعت 4.0 ؛ برای حضور فعال در صنعت 4.0 ، همکاری بین المللی ، ادغام در علم و فناوری ، به ویژه در زمینه های دارای اولویت فناوری را گسترش دهید.

در استراتژی تازه صادر شده ، نخست وزیر همچنین بسیاری از وظایف و راه حل ها را برای وزارتخانه ها ، شعب ، آژانس ها ، سازمان ها و شهرک ها پیشنهاد داده است.

به طور خاص ، با وزارت اطلاعات و ارتباطات ، این وزارتخانه مسئول بررسی و بهبود سیستم اسناد حقوقی در زمینه اطلاعات و ارتباطات است تا اطمینان حاصل کند که زیرساخت دیجیتال پیش رو است و برای سایر بخش ها برای اجرای صنعت 4.0 آماده است.

وزارت اطلاعات و ارتباطات یکسری وظایف و راه حل های دیگر نیز دارد مانند: توسعه زیرساخت دیجیتال ایمن و مدرن که نیازهای صنایع را در فرآیند تحول دیجیتال برآورده کند ، اجرای موفقیت آمیز صنعت 4.0 ؛

تمرکز بر ارتقا improving ظرفیت برای تأمین امنیت اطلاعات شبکه ، به ویژه امنیت اطلاعات زیرساخت های ارتباط از راه دور ، تجهیزات اینترنت اشیا ، محافظت از اطلاعات شخصی و ترویج استقرار مراکز نظارت بر امنیت اطلاعات. شبکه ملی؛

تحقیق و پیشنهاد به دولت برای انتشار سیاست داده های آزاد ؛ سازمان های مدیریت ایالتی را به ایجاد راه حل های تبادل داده هدایت می کند. ایجاد بستری برای ادغام ، اتصال و اشتراک داده های ملی برای بهره برداری مشترک و استفاده از آنها ؛ تسهیل تجاری سازی داده ها …[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *