بیماری Fournier را در مردان دست کم نگیرید

[ad_1]

آقای RDD یک معلم انگلیسی است که به مدت 15 سال در ویتنام زندگی می کند. آقای RDD در بیمارستان با حالت تورم کیسه بیضه ، با گسترش اپیزیوتومی ، در بیمارستان بستری شد که باعث محدود شدن حرکت بیمار و استفاده از توالت می شود. پیش از این ، بیمار از بسیاری از مراکز پزشکی برای معاینه بازدید کرده بود ، اما بیماری را پیدا نکرد.

که در بیمارستان دوستی ویت ویتپزشکان برای بزرگ کردن ناحیه آسیب دیده عمل جراحی را انجام داده ، تشکیل نکروزه را برداشته ، پوست را باز گذاشته و از یک گاز مخصوص برای مراقبت از زخم استفاده کردند. (موارد متعددی ناشی از بیماری آنورکتال است ، مجرای ادرار باعث ایجاد ضایعات نکروزه گسترده می شود که باید روده بزرگ را در قسمت فوقانی روده بزرگ باز کند و همچنین مثانه را تخلیه کند تا ضایعات ضد عفونی نشده برای کمک به مراقبت کاهش یابد. زخم)

بعد از یک دوره 7 روزه تا 2 هفته ای که زخم تمیز است بسته به شرایط آسیب ، پزشک دوباره کیسه بیضه را ایجاد می کند تا بیضه ها را بپوشاند ، زیرا اگر بیضه ها به مدت طولانی در معرض آن قرار بگیرند ، این امر نیز بر روند اسپرماتوژنز تأثیر می گذارد. کیسه بیضه عملکرد تنظیم دما را دارد. آقای RDD پس از 2 هفته درمان در بیمارستان دوستی Viet Duc ، ثبات یافت و از بیمارستان مرخص شد.

پزشک بیمار را معاینه می کند.

دانشیار دکتر نگوین دوک چین – گروه جراحی عفونی و مراقبت از زخم آسیب شناسی فورنیر (Fournier) عفونت شدیدی است که با نکروز مشخص می شود و به اپیتلیوم ، اطراف کیسه بیضه ، بالای دیواره شکم گسترش می یابد و می تواند منجر به مرگ شود. این بیماری توسط متخصص پوست فرانسوی ، ژان آلفرد فورنیه در سال 1883 توصیف شد. سپس این بیماری به نام وی نامگذاری شد ، به نام عفونت نکروز Fournier. بیماری های شایع در مردان بالای 50 سال ، اعتیاد به الکل ، دیابت … میزان بیماری از 0.1 تا 0.4 در هر 100000 نفر است. فقط در ایالات متحده بین 900 تا 1000 مورد در سال وجود دارد که بیشتر آنها در بیماران چاق بزرگسال است.

به دلیل گرم بودن سمیت بالا (-) و باکتریهای بی هوازی ، در صورت عدم درمان فوری بیمار به سرعت دچار شوک سپتیک ، نارسایی چند ارگانیک و مرگ می شود. حتی پس از دریافت درمان ، بیماران با مشکلات زیادی مانند کاهش کیفیت زندگی روبرو می شوند. به ویژه برای جوانان از نظر زندگی جنسی ، به ویژه مردان دارای درد نعوظ در هنگام رابطه جنسی یا اختلال جنسی به دلیل افسردگی ، نقص تصویر پس از شکل گیری … برخی از گزارش های See ، کیفیت فعالیت جنسی تحت تأثیر 70٪ مردان پس از بیماری

دکتر ترن تان آن ، گروه جراحی عفونی و مراقبت از زخم ، بیمارستان دوستی ویت ویت ، گفت که این بیماری هنوز در ویتنام شناخته شده نیست و تحقیقات کمی در مورد این بیماری و درمان وجود دارد. در واقع ، بخش جراحی عفونی و مراقبت از زخم ، بیمارستان دوستی Viet Duc ، بسیاری از بیماران Fournier را با موفقیت جراحی کرده است.

این بیماری از بیماریهای عفونی ناحیه آنورکتال منشأ می گیرد: آبسه در اطراف رکتوم ، شکاف مقعد یا سوراخ شدن راست روده. با توجه به دستگاه ادراری ، التهاب در مجرای ادرار ، آسیب به دستگاه ادراری ، آسیب پس از اتساع مجرای ادرار ، اپیدیدیمیت ، عفونت دستگاه ادراری تحتانی (کاتتریزاسیون دائمی دستگاه ادراری) وجود دارد.

بیماری های بین جلدی مانند لنفادنیت چرکی اینگوئینال ، زخم های فشاری ، ضربه ، درماتیت چرکی ، فولیکولیت استافیلوکوک …

با توجه به تروما از جمله اپیزیوتومی ، آسیب های بافت نرم ، سوراخ کردن دستگاه تناسلی ، تزریق هروئین ، قرار دادن دستگاه ادراری تناسلی ، تزریق عضلانی ، استروئید یا پرتودرمانی در محل ، دو آلت تناسلی مرد … آسیب و بیماری

زنان کاملا نادر مرتبط با عفونت سقط جنین ، آبسه های بزرگ لب و غدد بارتولین ، پس از عمل جراحی رحم … نیز ثبت شده اند. برای کودکان خردسال می توان علت آن را بعد از ختنه ، فتق خفگی ، التهاب ناف ، نیش حشرات ، ضربه ، اتساع مجرای ادرار ، عفونت سیستمیک …

اولین تظاهرات این بیماری عفونت با تب ، خشکی لب ، کثیفی زبان ، بوی بد دهان است. اگر BV دیررس یا شدید باشد ، تظاهرات نارسایی چند ارگانیک: ضربان قلب سریع ، افت فشار خون ، الیگوریا … یا شوک سپتیک.

ضایعات معمولی التهابی است که به کیسه بیضه گسترش می یابد و تمایل دارد به طرفین ، اپیزیوتومی پایین ، اطراف مقعد یا دیواره تحتانی شکم گسترش یابد. دیر رسیدن با نکروز سیاه ، پارگی چرک ، حتی پخش جزئی در زیر پوست ، بال زدن. مواردی از نکروز وجود دارد که پوست کیسه بیضه را از دست می دهد ، به خصوص آلت تناسلی مرد مانند “دستکش های لایه بردار” کاملا پوست از دست رفته است. به دلیل نگرانی های روانی ، BV با ورود بسیار دیر مواجه شد.

این تشخیص عمدتا بر اساس معاینه بالینی و معاینه اشعه ایکس است: تصویر کمی منتشر است ، همراه با مایع ، نفوذ است … گاهی اوقات تصویر جسم خارجی پس از آسیب دیده می شود. بیماری فورنیر به درمان زودرس جراحی در موارد اضطراری نیاز دارد. اول از همه ، بیمار نیاز به احیای فعال ، معرفی یک خط احیا و آنتی بیوتیک های قوی دارد.

دانشیار پروفسور در موسسات پزشکی تخصصی در صورت وجود علائم عفونت ، همانطور که در بالا ذکر شد ، باید برای درمان سریع به موقع بررسی شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *