بسیاری از محصولات کشاورزی صادر شده به انگلیس از امروز 0٪ مالیات بهره مند می شوند

[ad_1]

در 6 صبح در تاریخ 1 ژانویه 2021 به وقت ویتنام ، انگلستان و ویتنام یک رویه داخلی را که اجازه استفاده موقت (UKVFTA) را داد ، به اتمام رساندند. بر این اساس ، صنایع صادراتی که به میزان قابل توجهی از UKVFTA سود می برند عبارتند از: غذاهای دریایی ، برنج ، منسوجات ، چوب ، سبزیجات ، کفش … با نرخ تعرفه به 0٪ کاهش می یابد.

میگو و محصولات پانگاسیوس از صادرات امروز به انگلیس 0٪ نرخ مالیات برخوردار هستند (عکس هنری)

در حالی که مالیات بر واردات اکثر محصولات میگوی خام (تازه ، منجمد ، سرد) در انگلستان به محض لازم الاجرا شدن توافق نامه از 10-20٪ به 0٪ کاهش می یابد. علاوه بر میگو ، پانگاسیوس اولین مزیت را در گروه آب و غذاهای دریایی دارد.

به همین ترتیب ، برای صادرات برنج به انگلستان ، در اجرای تعهدات UKVFTA ، نرخ مالیات نیز 0٪ خواهد بود. در سال 2019 ، صادرات برنج ویتنام به انگلیس با افزایش 376 درصدی گردش مالی نسبت به سال 2018 به شدت جهش کرد ، اما به دلیل نرخ مالیات بالا ، رقابت نیز دشوار بود.

برای محصولات میوه و سبزیجات ، وقتی UKVFTA لازم الاجرا شود ، بلافاصله 94٪ از کل 547 خط تعرفه ای برای سبزیجات و میوه ها و سبزیجات ، از جمله بسیاری از محصولاتی که از نقاط قوت ویتنام هستند ، از بین می رود مانند: لانگان ، رامبوتان ، میوه اژدها ، آناناس ، خربزه … با تقاضای زیاد میوه ها و سبزیجات وارداتی و همچنین سلیقه مصرف کننده انگلیسی برای محصولات میوه گرمسیری ، در آینده محصولات سبزیجات ، میوه ها و سبزیجات ویتنامی از دسترسی مناسب تری برخوردار می شوند به بازار انگلستان.

در زمینه اپیدمی پیچیده Covid-19 ، تقاضا برای محصولات کشاورزی ، غذا ، محصولات الکترونیکی (رایانه ، تجهیزات اینترنتی) ، لوازم بهداشتی ، تجهیزات محافظتی شخصی و تجهیزات پزشکی (فن ، دستگاه های دیالیز) ، تجهیزات آزمایشگاهی ، تجهیزات محافظ بیمارستان (دستکش نیترات) ، ماسک و لباس برای کارکنان پزشکی و بیماران) بازار در انگلیس افزایش می یابد. بنابراین ، در ترکیب با فرصت های دسترسی به بازار از UKVFTA ، صادرات کالا به بازار در انگلستان به شدت تشویق خواهد شد.

وزیر صنعت و تجارت ترنس تان آن گفت که بر اساس جانشینی توافق نامه تجارت آزاد بین ویتنام و اتحادیه اروپا (EVFTA) ، UKVFTA چارچوبی جامع برای همکاری اقتصادی و تجاری و روابط پایدار و بلند مدت بین ویتنام و انگلیس ایجاد خواهد کرد. ، بنابراین نیروی محرکه ای برای تقویت و تعمیق همکاری های چند جانبه بین دو کشور ایجاد می شود ، به ویژه در شرایطی که دو کشور فقط یک سیستم دوجانبه را در سطح مشارکت استراتژیک گسترش داده اند.

به گفته وزیر ترن تان آن ، در آینده این وزارتخانه با صدور دستورالعمل های خاص برای اجرای موقت توافق نامه با وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه هماهنگی می کند و همزمان یک برنامه اجرایی را تدوین می کند ، مطمئن باشید که از فرصت های ارائه شده در این توافق نامه نهایت استفاده را خواهید کرد. منافع را برای مردم و تجارت ویتنام به ارمغان بیاورد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *