با “قلدر” روسی ملاقات کنید ، شکستن دولت بایدن دشوار است

[ad_1]

جیک سالیوان ، مشاور آینده امنیت ملی ایالات متحده در مصاحبه ای با CNN در تاریخ 3 نوامبر گفت که اندکی پس از اجرای مجدد ایران از توافق هسته ای 2015 – معاهده ای که وی خود به مذاکره کمک کرد. در زمان باراک اوباما ، رئیس جمهور ، مذاکراتی درباره توانایی های توسعه موشکی این کشور انجام خواهد شد.

آقای سالیوان گفت: “در این مذاکرات گسترده تر ، ما می توانیم سرانجام از محدودیت های فناوری موشک بالستیک ایران اطمینان حاصل کنیم ، و این همان چیزی است که ما می خواهیم از طریق دیپلماسی دنبال کنیم.” .

در اصل ، ایران در توافق قبلی خود با ایالات متحده ، روسیه ، چین ، فرانسه ، آلمان و انگلیس ، با وجود قطعنامه ای که قبلاً تصویب شده است ، از انجام هرگونه محدودیت در توسعه یا آزمایش موشک خودداری کرده است. سازمان ملل متحد قصد داشت تهران را به خویشتنداری دعوت کند.

علاوه بر این ، آقای سالیوان همچنین از کنترل تسلیحات به عنوان یکی از معدود مناطقی نام برد که کرملین و دولت جدید می توانند در هنگام همکاری با پیمان دوجانبه کنترل تسلیحات جدید که منقضی می شود ، همکاری کنند. تاریخ. 5 فوریه این تمدید ، که نیازی به تصمیم سنا ندارد ، اولین آزمون برای امکان پذیر بودن چنین همکاری خواهد بود.

به طور کلی ، اظهارات آقای سالیوان نشان می دهد که دولت بایدن می خواهد با حل سریع دو مسئله کنترل تسلیحات بسیار پیچیده در متن دولت ایالات متحده ، یک موفقیت دیپلماتیک ایجاد کند. باید راهی برای مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 و شوک های اقتصادی ناشی از آن پیدا کند.

با این حال ، روسیه به طور فزاینده ای یک ضربه بزرگ محسوب می شود ، زیرا بایدن قول داده است که مسکو را مجبور به پرداخت بهای هک شدن بیش از 250 شبکه دولتی رایانه ای دولتی و خصوصی آمریکا – حمله ادعایی – کند. بزرگترین کشف تاکنون و به احتمال زیاد فقط نوک کوه یخ است.

تاکنون هیچ بحثی بین نمایندگان آقای بایدن و طرف روسی در مورد این معاهده وجود نداشته است ، در حالی که آخرین مذاکرات چهار سال پیش بین سفیر روسیه در ایالات متحده و مایکل فلین ، شورای امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین بوده است. روابط دولت با روسیه.

تیم آقای بایدن گفت که بسیار محتاطانه است که تا 20 ژانویه ، روزی که آقای بایدن به طور رسمی کار خود را انجام می دهد ، در مورد هر مسئله مهم با کشورهای خارجی ارتباط برقرار کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *