بانکی که Hien انتخاب کرده است عمدتا با معاملات عقب افتاده در “ازدواج” خود با Habubank سر و کار دارد

[ad_1]

طی 2 سال آینده ، بدهی های بد در VAMC را “پاک” کنید

SHB به تازگی صورتهای مالی تلفیقی سه ماهه چهارم سال 2020 را اعلام کرده است که در مقایسه با سال 2019 افزایش یافته و از برنامه تعیین شده توسط مجمع عمومی سهامداران فراتر رفته است. به طور خاص ، در سه ماهه چهارم ، SHB به سود قبل از مالیات 805 میلیارد دونگ رسیده است که 5.3 درصد بیشتر از مدت مشابه است. برای کل سال ، SHB قبل از مالیات به 3.412 میلیارد دونگ سود رسیده است که 12.8 درصد بیشتر از سال 2019 است.

در سال 2020 ، SHB 4.534 میلیارد VND برای تهیه بدهی های بد اختصاص داد که بیشتر آنها بدهی های بد هابوبانک بود.

در سال 2020 ، SHB علاوه بر همراهی با مشتریان برای غلبه بر مشکلات اپیدمی کووید ، همچنان از فعالیت های تجاری کارآمد و رشد پایدار اطمینان حاصل خواهد کرد. از طرف دیگر ، SHB مدیریت ریسک ، کیفیت کنترل شده به خوبی کنترل شده ، اقدامات بازیابی به شدت اجرا شده ، مقابله با بدهی های بد و مقررات را تقویت کرده است … تا اکتبر 2020 ، SHB بلوغ اصلی گذشته خود را که در طرح ادغام Habubank پرداخت نشده است ، به پایان رسانده است SHB برای دوره 2016-2020.

به طور خاص ، در پایان سال 2020 ، کل دارایی SHB به 412.9 تریلیون VND رسیده است که 13.1 درصد بیشتر از پایان سال 2019 است. ارزش سهام به 37.727 میلیارد VND رسیده است. ارزش سهام به 24393 میلیارد دونگ رسید. سرمایه مجاز به 17.558 میلیارد VND رسید.

سود SHB قبل از مالیات در سال 2020 به 3.412 میلیارد VND رسید ، که 104٪ از برنامه تعیین شده توسط سهامداران را برآورده می کند ، که 12.8٪ در سال قبل افزایش یافته است. بازده سهام (ROE) به 15.9٪ رسید. NIM به 2.8٪ رسیده است که 0.8٪ بیشتر از سال 2019 است. این نتیجه به این دلیل بدست آمد که SHB در بیشتر اهداف تجاری خود ، با تشویق توسعه خدمات بانکی ، ساخت بسته ها ، به رشد دست یافت. محصولات متناسب با نیازهای فردی هر بخش مشتری از SHB به منظور ارائه طیف وسیعی از مزایا و ارزش استثنایی به مشتریان.

مدیریت ریسک SHB همچنان اثبات اثر بخشی آن است. در سال 2020 ، SHB برای مقابله با بدهی های بد 4.534 میلیارد دونگ مواد خطرناک اختصاص داد که بیشتر آنها بدهی های بد هابوبانک است.

با استفاده از راه حل های شدید تسویه بدهی با استفاده از مقررات مدیریت ریسک ، نسبت NPL فردی SHB به 1.6٪ کاهش یافت که پایین ترین سطح از زمان ادغام با Habubank است. NPL و NPL فروخته شده به VAMC با رسیدن به هدف SBV به زیر 3٪ رسید.

افزایش هزینه های تأمین SHB همچنین به نرخ پوشش NPL SHB از 31 دسامبر 2020 کمک کرد 70٪ باشد ، بالاترین سطح در 5 سال گذشته. هرچه نسبت پوشش NPL بیشتر باشد ، به SHB کمک می کند تا امنیت دارایی های خود را بهبود بخشد ، در برابر فرض های بدهی بد در بازار در حال رشد به دلیل تأثیر Covid – 19 بهتر مقاومت کند ، سود در آینده پایدارتر خواهد بود به دلیل فشار کمتر برای اقدام

در سالهای آینده ، SHB به ترویج جمع آوری بدهی و ایجاد مقرراتی برای پردازش کلیه اوراق VAMC ادامه خواهد داد. تا پایان سال 2022 ، SHB دیگر اوراق قرضه VAMC نخواهد داشت.

تمام 03 ستون Basel II را زودتر از موعد مقرر کامل کنید

همچنین در سال 2020 ، SHB همچنان به استفاده از عناصر ستون 2 در روند ارزیابی کفایت سرمایه داخلی (ICAAP) ادامه می دهد. روند ICAAP ارزیابی جامعی از سرمایه ، از جمله نظارت بر مدیریت ارشد بر میزان ریسک ، مشخصات ریسک ، برنامه های تجاری ، برنامه های سرمایه است. و هماهنگی نهادها برای آزمایش استقامت سرمایه ، که سرمایه مورد نیاز برای خطرات حیاتی را در شرایط عادی و استرس زا محاسبه می کند. تا کنون ، SHB تمام عناصر ICAAP را تکمیل کرده است ، و مطابق با مقررات اولیه 03 ستون بازل II است.

در طول اجرای ICAAP ، علاوه بر محاسبه میزان سرمایه مورد نیاز برای پوشش دادن تمام خطرات عمده ، SHB مدل های آزمایش استرس را برای ارزیابی سرمایه کافی به مدت 3 سال ایجاد کرده است ، تحت هر دو شرایط عادی و نامطلوب. سناریوهای آزمون استرس SHB بر اساس تجزیه و تحلیل رویداد گذشته و پیش بینی اقتصاد کلان برای اطمینان از الزامات ، اصول تجزیه و تحلیل کمی و عملی بودن هنگام استفاده انتخاب می شوند.

با تکمیل هر 3 رکن بازل II ، SHB کاملاً با الزامات بانک دولتی مطابقت داشت ، از سازمانهای بین المللی بازخورد مثبتی دریافت کرد ، به افزایش اعتبار SHB به ویژه و صنعت بانکداری کمک کرد. کالاهای ویتنامی به طور کلی نسبت کفایت سرمایه تلفیقی تحت بازل II به 10.2٪ رسید که بالاتر از قوانین SBV (> 8٪) بود.

2021 برای تکمیل فرآیند ادغام Habubank ، به طور عمده با مسائل حل نشده تحت طرح ادغام ، و باز کردن یک مرحله جدید با نوآوری های گسترده در ابعاد و ابعاد ، برای SHB مهم تلقی می شود. عمیق – دهه جدیدی پر از چشم اندازهای مثبت ، پیشرفت ها و رشد قوی.

در آینده ، SHB به بهبود ظرفیت خود برای مدیریت ، اصلاحات و نوآوری در توسعه منابع انسانی ادامه خواهد داد. بهبود مدیریت ریسک برای اطمینان از اینکه رشد اعتبار همزمان با کیفیت اعتبار همراه است …

علاوه بر این ، SHB همچنان به سرمایه گذاری در زمینه استفاده از فناوری اطلاعات برای توسعه بسیاری از محصولات و خدمات بانکی همزمان و راحت ادامه می دهد. در سال 2021 ، SHB فن آوری های دیجیتال را ترویج می کند ، علاوه بر مدیریت ریسک ، بانک را مدرنیزه می کند و برای تشکیل فرهنگ دیجیتال ، یک بانک دیجیتال با یک اکوسیستم دیجیتال ، به استانداردهای بین المللی پایبند است. با تلاش بی وقفه و عزم راسخ برای نوآوری کلی ، SHB معتقد است که دستیابی به موفقیت موفقیت آمیز ، اهداف تجاری را به شدت شکست داده و دستاوردهای استثنایی را در آینده به دست خواهد آورد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *