بار گردش برنج برای مشاغل شوهر دشوار است

[ad_1]

تراکم، شلوغی

اجرای دستورالعمل 16 در 19 استان جنوبی و شهرها منجر به ازدحام در گردش کالا از پروازها به کارخانه ها و از کارخانه ها تا بنادر صادراتی شده است. همانطور که تجار برنج در دلتای مکونگ نشان دادند ، بسیاری از مشاغل به دلیل کمبود شدید نیروی کار فصلی در برداشت برنج تازه تابستانی و پاییزی در مزارع با مشکل روبرو می شوند. در حالی که قایق های حامل برنج نمی توانند از منطقه ای به منطقه دیگر حرکت کنند ، به ویژه بین مناطق پرجمعیت.

با توجه به فرآوری برنج کالایی ، برداشت تابستان-پاییز در هنگام بارندگی شدید برداشت می شود ، بنابراین برنج باید بلافاصله خشک شود. حمل و نقل برنج از مزرعه به کارخانه نیز متوقف شد ، که منجر به اشباع بیش از حد برنج تازه فرآوری نشده و کیفیت برنج شد. معامله گران مواد اولیه برای پردازش برنج آماده نداشتند ، که این امر بر پیشرفت اجرای قراردادهای صادراتی از قبل منعقد شده تأثیر گذاشت.

به طور خاص ، حمل و نقل از کارخانه فرآوری به بنادر صادراتی نیز وضعیت دشواری است ، زیرا در برخی مناطق معامله گران ، رانندگان عمومی و رانندگان کمباین باید مجوز بگیرند. این آزمایش برای کووید -19 منفی است ، اما این گواهی فقط 72 ساعت معتبر است ، زمان کافی برای حمل کالا از استانها و شهرهای دلتای مکونگ به بنادر هوشی مین وجود ندارد.

معامله گران برنج تابستانی-پاییزی را در دلتای مکونگ خریداری می کنند. تصویر

به گفته نایب رئیس انجمن غذای ویتنام (VFA) Do Ha Nam ، وضعیت کلی فعلی موجودی برنج معامله گران است. به دلیل اختلال در گردش و توزیع کالا ، سهام آزاد نمی شود ، جریان سرمایه نیز شلوغ است و معامله گران نمی توانند به خرید برنج ادامه دهند. در همین حال ، به دلیل ارزش بالای کالا ، صادرکنندگان برنج عمدتا از یک اهرم مالی بزرگ استفاده می کنند ، هزینه های ناشی از دستورالعمل 16 نیز به یک بار جدید تبدیل می شود.

“اگرچه بانک دولتی ویتنام نامه ای رسمی به بانک های تجاری و شعب بانک های دولتی در استان ها و شهرهای منطقه دلتای مکونگ ارسال کرده است تا سرمایه اعتباری برای خرید و ذخیره موقت برنج و برنج را فراهم کند ، اما واقعیت در حال حاضر به گفته معامله گران ، بانک های تجاری هنوز آن را اجرا نکرده اند. “

حداکثر پشتیبانی تجاری

بر اساس آمارهای وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ، تا پایان آگوست 2021 ، حدود 1500 هکتار برنج تابستانی-پاییزی در دلتای مکونگ تا فصل برداشت وجود دارد و میزان تولید آن 7.8 میلیون تن تخمین زده می شود. معاون وزیر کشاورزی و توسعه روستایی تران تان نام گفت: عدم فروش برنج تازه ، اما به دلیل شرایط جوی بارانی و افزایش شدید قیمت محصولات محصولات کشاورزی در سال های اخیر ، از جمله دلایل اصلی این بیماری است. این مشکل باعث نگرانی کشاورزان شده است. این وضعیت همچنین نگرانی هایی را در مورد احتمال رهایی کشاورزان از مزارع خود یا به تاخیر انداختن کاشت محصول سوم ایجاد می کند ، که این امر بر محصولات زیر تأثیر منفی می گذارد و بیشتر از همه ، خطر کمبود غذا را در طول فصل زمستان به دنبال دارد. بهار 2021 – 2022.

اخیراً نمایندگان 4 استان: دونگ تاپ ، آن گیانگ ، کین گیانگ و کان تو گفتند که برای تهیه سند مشترک برای پیشنهاد به نخست وزیر ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی و وزارت صنعت و تجارت هماهنگ می شوند. مشکلات را از بین ببرید و سیاست داشته باشید. کتاب بسته های اعتباری برای حمایت از مشاغل در خرید برنج. علاوه بر این ، این چهار شهرک همچنین یک گروه کاری بین رشته ای ایجاد کرده و یک خط تلفن دائمی برای حل سریع مشکلات ایجاد کرده اند ، در حالی که اطمینان حاصل می شود که تولید و عرضه برنج دچار اختلال نمی شود ، در حالی که مقررات پیشگیری و کنترل همه گیر را به شدت اجرا می کند.

پیش از این ، به منظور اطمینان از تحویل به موقع برنج و کالا به کشاورزان ، وزارت صنعت و تجارت به وزارت حمل و نقل ، وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه ها و شعب نامه ارسال کرده است تا اقدامات فوری برای باز کردن “کانال سبز” را در نظر بگیرند. کشاورزان ، حمل و نقل آب ؛ از آزمون ورودی Covid-19 استفاده کنید ، سپس معامله گر را واگذار کنید تا برنامه ای برای خود مدیریت نیروی کار داشته باشد و مسئولیت خود را در برابر قانون بر عهده بگیرد. در نظر گرفتن اولویت و واکسیناسیون فوری کارگران که ملزم به مشارکت مستقیم در زنجیره تامین برنج هستند (رانندگان ، رانندگان ، جمع آوری کنندگان ، هماهنگ کننده بازار ، کارگران واردات و صادرات و غیره))

به گفته دو ها نام ، نائب رئیس انجمن غذایی ویتنام ، در آینده نزدیک خرید برنج برای نگهداری موقت در مردم برای تحریک تقاضا و افزایش قیمت نیز یک راه حل عملی است. با این حال ، اجرای واقعی تدارکات دولتی هنگامی که کنترل بیماری بسیار دقیق اعمال شود ، بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین ، راه حل فوری فعلی برای رفع مشکلات صنعت برنج ، تمرکز بر پرداختن به مراحل حمل و نقل و گردش است.

مدیرعامل شرکت سهامی Trung An High-Tech Agricultural Company سهامی Pham Thai Binh با ذکر راه حل هایی برای مشکلات صنعت برنج ، پیشنهاد کرد که بسیاری از شرکت ها در حال حاضر فرصت خرید ذخایر را دارند ، بنابراین راه حل بهتر این است که شرایطی برای خرید شرکت ها ایجاد شود. به طور خاص ، بانک دولتی باید از سیاست حمایت مالی برخوردار باشد تا بانک های تجاری را برای افزایش محدودیت وام های شرکت هدایت کند.

به گفته Nguyen Duy Thuan ، مدیرعامل گروه Loc Troi ، این شرکت توصیه می کند که شهرها به زودی یک “کانال سبز” برای قایق های برنج بسازند. به معامله گران (آزمایش شده) اجازه می دهد بدون نیاز به جدا شدن به نقاط مختلف جمع آوری نقل مکان کنند.

نگوین هونگ دین ، ​​وزیر صنعت و تجارت گفت که با در نظر گرفتن مشکلات و توصیه های بنگاه ها و انجمن ها ، وزارت صنعت و تجارت سندی را برای گزارش به نخست وزیر ارسال کرده است تا دستورالعمل هایی را برای حذف سه جنبه متمرکز کند. مشکلات فعلی در تولید – گردش – صادرات برای شرکت ها.

به طور خاص ، وزارت صنعت و تجارت با وزارت حمل و نقل هماهنگ می کند تا با سیستم بندر و شهرک ها کار کند تا تنگناها در تأمین و دریافت کالا از بین برود ، در حالی که از توانایی شرکت ها برای صادرات برنج جلوگیری می کند. ایجاد یک سیاست “کانال سبز” در گردش برنج در آبراههای داخلی در دو مسیر: زمینه های کارخانه ها ، کارخانه ها بنادر تدارکات. در عین حال ، خطوط کشتیرانی و شرکت های لجستیک موظفند در تعرفه های کانتینر باز و شفاف باشند و همچنین تعرفه های تحویل را در سطح معقول تنظیم کنند تا شرایط مطلوبی برای فعالیت های واردات و صادرات ایجاد شود. تجارت در زمینه توسعه پیچیده همه گیری کووید -19.

از سوی دیگر ، وزارت بهداشت مسئولیت اصلی را بر عهده می گیرد و با وزارتخانه ها ، شعب و شهرک های مربوط در مذاکره برای اجرای اولویت واکسیناسیون برای کارگران درگیر در زنجیره تولید ، حمل کالا و تدارکات صنعت برنج در آبراه ها هماهنگی می کند. جاده. به طور خاص ، به منظور تسهیل دسترسی بیشتر شرکت ها به سرمایه برای خرید برنج برای کشاورزان ، بانک دولتی باید همچنان از بانک های تجاری بخواهد تا از مشاغل حمایت مالی مانند افزایش محدودیت اعتباری ، بازپرداخت ، کاهش نرخ بهره وام ، تخصیص سریع سرمایه به مشاغل.

مشاغل باید به طور فعال یک فرایند “3 در محل” متناسب با وضعیت هر واحد و هر منطقه ایجاد کنند. در مورد آزمایش کووید -19 ، وزارت صنعت و تجارت پیشنهاد کرده است که نقاط تست در محل برای کووید -19 ایجاد کند تا به افزایش سرعت گردش برای مشاغل کمک کند. علاوه بر این ، مشاغل باید از تجربه سیستم های سوپر مارکت و مشاغل تثبیت کننده بازار استفاده کنند تا ابتکار عمل را برای رفع مشکلات و موانع گردش و توزیع کالا در کشور به دست آورند.نگوین هونگ دین ، ​​وزیر صنعت و تجارت[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *