ایران از ترامپ خواسته است تا از “دام” اسرائیلی ها برای ایجاد جنگ جلوگیری کند

[ad_1]

ظریف ، وزیر امور خارجه توییت کرد: “اطلاعات جدید از عراق نشان می دهد که جاسوسان اسرائیلی قصد حمله به آمریکایی ها را دارند – رئیس جمهور دونال ترامپ را ترک می کند تا از قدرت کناره گیری کند و برای تشدید نظامی در منطقه اقدام کند.” 2/1

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران

این کشور واشنگتن شبه نظامیان مورد حمایت ایران را مسئول حملات موشکی مکرر به تأسیسات نظامی آمریکا در عراق از جمله سفارت آمریکا در بغداد می داند. با این حال هنوز هیچ یک از گروههای مورد حمایت ایران مسئولیت را بر عهده نگرفته اند.

این هشدار هنگامی که 3 ژانویه یک سال کامل از زمان حمله به ژنرال کاظم سلیمانی ، رهبر دیرینه گروه ویژه نخبگان قدس ، توسط حملات هوایی و کشته شدن توسط ظریف وزیر امور خارجه صادر شد.

مقامات آمریکایی می گویند پرزیدنت ترامپ به سربازان آمریکایی دستور حمله به ژنرال 62 ساله را داد ، در حالی که وی به فرودگاه ملی بغداد در عراق می رفت. هفت نفر دیگر نیز در این حمله هوایی کشته شدند.

در اول ژانویه ، ژنرال اسماعیل گائنی ، جانشین سلیمانی به عنوان فرمانده نیروهای قدس ، گفت ایران با دقت آماده شده است تا به فشارهای ارتش ایالات متحده پاسخ دهد زیرا تنش بین واشنگتن و تهران در آخرین روزهای ریاست جمهوری ترامپ همچنان بالا است.

در اوایل این هفته ، ارتش ایالات متحده دو بمب افکن B-52 را برای تأکید بر تعهد خود به امنیت منطقه ای و همچنین “بازدارندگی از همه دشمنان احتمالی ، برای سومین بار در 45 روز گذشته” به خاورمیانه فرستاد. بمب افکن های خلیج فارس در خلیج فارس حضور داشتند که بدون حادثه و عکس العمل ایران رخ داد.

پیش از این ، در تاریخ 21 دسامبر ، رئیس جمهور ترامپ پس از حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد ، هشدار جدی به ایران داد. ترامپ نوشت: “چند نکته مفید برای ایران. اگر آمریکایی کشته شود ، من ایران را مسئول می دانم. به آن فکر کنید.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *