ایالات متحده میلیاردها دلار دارایی های بانک مرکزی افغانستان را مسدود می کند

[ad_1]

تصویر

بلومبرگ گفت که یک مقام دولت در 17 اوت تأیید کرد که ایالات متحده نزدیک به 9.5 میلیارد دلار دارایی های متعلق به بانک مرکزی افغانستان را مسدود کرده و حمل و نقل پول به این کشور را متوقف کرده است تا از این امر جلوگیری کند. طالبان نزدیک شدند.

این مقام گفت که تمام دارایی های بانک مرکزی که دولت افغانستان در ایالات متحده دارد در اختیار طالبان قرار نمی گیرد ، زیرا این گروه همچنان در فهرست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارد.

اجمل احمدی ، سرپرست بله بانک افغانستان (DAB) ، بانک مرکزی ملی ، در 16 اوت در توییتر نوشت که اطلاعاتی مبنی بر توقف حمل و نقل دلارهای آمریکایی وجود دارد. ایالات متحده در تلاش است تا از هرگونه تلاش طالبان برای دستیابی به منابع مالی جلوگیری کند. دارایی های DAB تقریباً 9.5 میلیارد دلار است که بیشتر آن در حساب های فدرال رزرو نیویورک و موسسات مالی مستقر در ایالات متحده است.

تحریم های آمریکا علیه طالبان به این معنی است که آنها به هیچ پولی دسترسی ندارند. بلومبرگ همچنین به دو منبع آشنا با موضوع اشاره می کند که می گویند اکثر دارایی های DAB در حال حاضر در افغانستان ذخیره نشده است.

کاخ سفید و مقامات آمریکایی اخیراً اذعان کردند که دولت افغانستان بسیار سریعتر از آنچه انتظار می رفت سقوط می کند. دموکرات ها تاکید کردند که کنترل طالبان بر تمام افغانستان اجتناب ناپذیر است. آنها معتقدند که ایالات متحده مدتهاست مأموریت خود را برای شکار تروریست ها و جلوگیری از فاجعه تروریستی 11 سپتامبر در آینده انجام داده است.

رئیس جمهور بایدن در سخنرانی خود در 16 اوت از تصمیم خود برای خروج از افغانستان برای نجات جان آمریکایی ها و صرفه جویی در مالیات مالیات دهندگان دفاع کرد. وی گفت: “اگر ارتش افغانستان نتواند یا به تنهایی از کشور دفاع نکند ، تا یک یا پنج سال دیگر حضور نظامی ایالات متحده چیزی را تغییر نخواهد داد.” ماندن در وسط جنگ داخلی در کشوری دیگر چیزی است که من نمی توانم آن را بپذیرم. بایدن همچنین اذعان کرد که ایالات متحده انتظار نداشت طالبان افغانستان را به سرعت تصرف کند ، اما به آشفتگی که روند خروج از آنجا ایجاد می کند اشاره نکرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *