ایالات متحده بیشترین مرگ و میر ناشی از Covid-19 را تاکنون دیده است

[ad_1]

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در 7 ژانویه اعلام کرد که این کشور 299904 مورد جدید دیگر از بیماری Covid-19 و 3،844 مرگ را ثبت کرده است.

ایالات متحده به تازگی بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از Covid-19 را دیده است.

این امر منجر به بروز میانگین عفونت های جدید در روز در طی 7 روز به بالاترین میزان با بیش از 228000 مورد در روز شده است. علاوه بر این ، ایالات متحده همچنین اعلام کرد که تعداد بیماران بستری در روز حداکثر جدید بیش از 132،400 مورد است.

شیوع بیماری کوید -19 همچنان به طرز گیج کننده ای در برخی از ایالت های آمریکا گسترش یافت که کالیفرنیا با ثبت بیش از 1000 مورد مرگ برای دومین روز متوالی بیشترین آسیب را دید.

تعداد عفونتهای جدید Covid-19 سر به فلک کشیده و بیمارستانها را بیش از حد شلوغ کرده است. دکتر جفری چین از مرکز پزشکی County Santa Clara گفت: “لطفاً به ما کمک کنید ، زیرا ما خط مقدم نیستیم ، ما آخرین خط هستیم.”

با توجه به نوع ویروس SARS-CoV-2 ، که برای اولین بار در انگلستان کشف شد ، طبق CDC ، ایالات متحده تاکنون 52 مورد از این نوع را پیدا کرده است.

پیش از این ، کارشناسان بهداشتی ایالات متحده هشدار داده بودند که تعداد موارد جدید COVID-19 در ایالات متحده پس از تعطیلات سال نو گذشته افزایش خواهد یافت ، زیرا بسیاری از مردم این کشور به این مناسبت به خانه خود می روند یا به مسافرت می روند. CDC همچنین هشدار می دهد که تعداد مرگ های ناشی از COVID-19 در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است.

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، بعد از ظهر 7 ژانویه ، ایالات متحده در مجموع بیش از 21.4 میلیون مورد بیماری Covid-19 را ثبت کرده است که بیش از 360،000 مورد از بین رفته است. دسامبر مرگبارترین ماه به دلیل همه گیری کوید -19 ایالات متحده است و کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که ژانویه به دلیل اجتماعات خانوادگی و سفرهای تعطیلات ممکن است وحشتناک تر باشد.

در همین حال ، طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تعداد آمریکایی های واکسینه شده علیه Covid-19 تا 7 ژانویه به حدود 5.9 میلیون نفر رسید که حدود 600000 نفر در روز افزایش می یابد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *