ایالات متحده به استرالیا اجازه نخواهد داد که فقط از طریق فشار اقتصادی چین روبرو شود

[ad_1]

وزیر امور خارجه آمریکا و آنتونی بلینکن و همتای استرالیایی وی ماریس پین در یک نشست خبری مشترک در واشنگتن دی سی ، در تاریخ 13 مه شرکت کردند. عکس: رویترز

وزیر امور خارجه بلینکن در یک کنفرانس خبری با ماریس پین ، همتای استرالیایی خود گفت: “من تکرار می کنم که ایالات متحده استرالیا را در برابر فشار اقتصادی چین تنها در زمین نخواهد گذاشت.”

وزیر بلینکن همچنین گفت که چنین رفتاری در برابر متحدان ایالات متحده مانع بهبود روابط ایالات متحده و چین خواهد شد. بلینکن گفت: “ما برای چین روشن کردیم که چنین اقداماتی علیه شرکای نزدیک و متحدان آمریکایی مانع بهبود روابط آمریکا با چین خواهد شد.”

چین در سالهای اخیر تنش بین دو کشور افزایش یافته است ، یک سری تحریم های تجاری علیه صادرات استرالیا از شراب تا زغال سنگ اعمال کرده است.

نسل های وزیران بازرگانی استرالیا نتوانسته اند از همتایان چینی خود تماس تلفنی بگیرند زیرا تنش های دیپلماتیک بین دو کشور در سال 2020 بدتر شده است. هفته گذشته نیز چین کلیه فعالیت های گفتگوی اقتصادی دوجانبه با استرالیا را به مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآورد.

استرالیا یکی از اولین کشورهایی بود که به دلایل امنیتی شرکت غول فناوری چینی هواوی را به طور علنی از شرکت در شبکه 5G خود منع کرد. در سال 2020 ، استرالیا خواستار تحقیق مستقلی درباره ریشه اپیدمی کوید -19 شد.

در تاریخ 13 مه ، ماریس پین ، وزیر امور خارجه گفت که استرالیا به وضوح می خواهد با چین رابطه سازنده داشته باشد. وزیر پین گفت: “با این وجود ، ما امنیت ملی یا حاکمیت خود را به خطر نمی اندازیم و برای حفاظت از این اقدامات ادامه خواهیم داد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *