انواع پول میلیون ها گریپ فروت گردشگران را در طی Tet جذب می کند

[ad_1]

سال نو میلادی فرصتی برای باغبانان است تا انواع زیبا و نفیس گیاهان را برای ارائه به سلیقه مصرف کنندگان ارائه دهند. در سال های اخیر ، بسیاری از خانواده ها از یک نوع میوه بزرگ و زیبا در سینی با پنج میوه برخوردار هستند.

گریپ فروت Ky Da

Ky Da pomelo با نامی عجیب و غریب امسال در طی Tet تبدیل به تب شد و توسط بسیاری از خریداران و مصرف کنندگان در شهر هوشی مین خریداری شد تا در یک سینی پنج میوه ای نشان داده شود.

در مقایسه با سایر گونه های طبیعی گریپ فروت ، Ky Da pomelo 3-4 برابر بزرگتر است

روستاییان نواحی کوهستانی به دلیل ظاهر زیاد و پوستی کمی آشفته ، این رقم را پوملو کی دا می نامند. این نوع گریپ فروت بیشتر در Na Hang ، Tuyen Quang و Ha Giang کشت می شود. خاص ترین نکته ای که باید به آن اشاره کرد ، اندازه گریپ فروت کی دا است. گریپ فروت بالغ معمولاً بین 2.5 تا 4 کیلوگرم وزن دارد. به ویژه میوه های بزرگ و سنگین تا 10-15 کیلوگرم وجود دارد ، تقریبا برابر با میوه جک.

همانطور که ضبط شده است ، Ki Da pomelo در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه های Nguyen Thai Son Street (محله Go Vap) به فروش می رسد ، قیمت حدود 120،000 VND / کیلوگرم ، میوه ها حدود 100،000 VND / کیلوگرم کوچکتر هستند. دوره همه پرسی حدود یک یا دو ماه است.

خانم لو کیم توئین ، که در کی دا پوملو در محله Go Vap تجارت می کند ، گفت که Ky Da pomelo توسط Tuyen Quang وارد شده است ، اکنون اساساً مردم می روند ببینند که آیا پس از چند روز خرید زیادی نکرده اند (28 ، 29 تقویم قمری) شلوغ است.

“به طور متوسط ​​، من روزانه حدود 20 میوه می فروشم. امسال ، با وجود اپیدمی Covid-19 ، من هنوز هم با جسارت 1000 میوه Ki Da pomelo را برای فروش در 6 خروجی در محله Go Vap آماده می کنم. تواین گفت: “مردم می توانند روزه بگیرند ، کمی نگاه کنند ، اما پنج میوه تعطیلات Tet ضروری نیست.”

گریپ فروت قرمز پادشاه پیشرفته

گریپ فروت قرمز سلطنتی (که به آن گریپ فروت لوانگ وانگ نیز معروف است) از روستاهای لوآنگ وانگ ، تئو زونگ ، تئو ژوان ، تان هوآ سرچشمه می گیرد. گریپ فروت قرمز وقتی جوان است ، مانند سایر انواع گریپ فروت سبز است ، اما وقتی پیر می شود ، به تدریج زرد و هنگام رسیدن ، مانند میوه Gac قرمز می شود.

پوملو قرمز پیش می رود تا اینکه پادشاه توسط بسیاری از خانواده ها برای پرستش تت انتخاب شد

قسمت های گریپ فروت از پوست ، تفاله ، زون و میگو دارای یک رنگ قرمز روشن و زیبا هستند. گریپ فروت دارای رایحه ملایم مشخص ، طعم شیرین و گرد و آبدار است.

علاوه بر ارزش خالص آن به عنوان “یک میوه خوشمزه” ، مردم همچنین به خصوص دوست دارند این نوع پوملو را در سال جدید قمری پرستش کنند ، زیرا طبق باورهای رایج ، گریپ فروت قرمز یک نماد محسوب می شود. تندیس بخت و اقبال. علاوه بر این ، این نوع پوملو همچنین به عنوان یک هدیه قابل توجه و منحصر به فرد Tet به اقوام ، دوستان و همکاران اهدا می شود.

خانم نگوین تان آن ، تاجر کوچک ، گفت: “بهترین گل پاملو در ماه آگوست ، سپتامبر ، اکتبر است و گریپ فروت قرمز Tet خیلی شیرین نیست ، مزه آن ترش است ، فقط برای نمایش یک سینی با پنج میوه مناسب است.” pomelo در Cay Go Market (منطقه 6 ، شهر هوشی مین) گفت.

به گفته خانم آن ، در حال حاضر پوملو قرمز دارای قیمت متوسط ​​350،000 – 500،000 VND / میوه است. با این حال ، با گریپ فروت کاملاً طراحی شده و سفارش داده شده ، کالاهای انتخابی می توانند تا میلیون ها دونگ داشته باشند.

گریپ فروت دین

گریپ فروت Dien از گریپ فروت Doan Hung-Phu Tho منشأ گرفته و به گیاه در کمون Phu Dien – Tu Liem – هانوی برگردانده شده است. به دلیل خاک و آب و هوای اینجا ، این درخت میوه زیادی می دهد و طعم خاصی بهتر از هرجای دیگر دارد. در دوران باستان ، گریپ فروت دین بالاترین ادای احترام به پادشاه محسوب می شد. تا کنون ، وقتی Tet می آید ، بسیاری از خانواده ها گریپ فروت Dien را برای پرستش اجداد خود انتخاب می کنند.

گریپ فروت Dien در طول Tet به یک سرگرمی تبدیل شد

نه تنها از پوسته طلای نازک جذاب است. میگوی گریپ فروت داخل آبدار است و هنگام خوردن طعم شیرین بسیار مشخصی دارد. نکته خاصی که باید برای این نوع گریپ فروت ذکر کنیم ، رایحه ای درخشان است که باعث می شود همه احساس راحتی و دنج کنند.

گریپ فروت واقعی معمولاً میوه هایی دارد که خیلی زیاد نیستند. وقتی میوه را محکم بگیرید میوه آن گرد است و پوست گریپ فروت گلوله نیست. وزن میوه به طور متوسط ​​هنگام رسیدن 0.8-1 کیلوگرم است. گریپ فروت Dien به راحتی جدا می شود ، آبدار است و میزان تغذیه بالایی دارد.

آقای Cao Xuan Truong ، خرده فروش گریپ فروت Dien (در پایین پل سایگون ، منطقه 2) ، گفت: درختان pomelo Dien حدود 7 سال است که در شهر هوشی مین وجود دارند اما از سه سال گذشته محبوب نبوده اند.

“امسال حدود 100 درخت وارد کردم ، تاکنون 40٪ فروخته ام. قیمت گریپ فروت Dien از شش تا 70 میلیون VND / گلدان است. گلدان بزرگ متوسط ​​حدود 100 میوه دارد ، کوچکترین آن بیش از 20 میوه است. “

به گفته آقای Truong ، درخت گریپ فروت Dien دارای میوه های سرسبز ، رنگ زرد روشن است ، درخت را می توان تا پایان ژانویه بازی کرد. پس از کاشت ، درخت حداقل 30٪ از مقدار فعلی را تولید می کند. هزینه درخت پوملو Dien Canh بسته به اندازه و سبک از چند میلیون تا چند ده میلیون دانگ است.

گریپ فروت با شکل و حکاکی

گریپ فروت توسط باغبانان به اشکال مختلف مانند دریاچه ، مربع ، تصویر بودا ایجاد می شود … گریپ فروت برای شکل دادن به گریپ فروت Dien ، pomelo سبز استفاده می شود

گریپ فروت میوه ای است که بسیاری از افراد شکل آن را انتخاب می کنند ، زیرا معمولاً میوه ای است که در سینی پنج میوه وجود ندارد. اشکال گریپ فروت ، ایجاد قلم های خوشنویسی روی سطح میوه ، هم لوکس و هم زیبا به نظر می رسند ، بنابراین اگرچه قیمت کاملاً بالا است ، هنوز هم بسیاری از افراد انتخاب می کنند.

می توان گفت که گریپ فروت خوشنویسی با حروف چاپ شده هر ساله مشتری ها را به خود جلب می کند زیرا توسط باغبانانی مانند Vinh Long ، Soc Trang با قیمت های 500000 VND تا میلیون ها دونگ / میوه ، به شکل های زیبا فشرده می شوند.

گریپ فروت شکلی و حکاکی شده نه تنها زیباست ، بلکه معنای خوش شانسی ، خوش شانسی را نیز دارد ، بنابراین در سال جدید قمری بسیار گران است.

در مقایسه با سایر گونه های طبیعی گریپ فروت ، Ky Da pomelo 3-4 برابر بزرگتر است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *