افزایش فزاینده ، اما گزارش مداوم خسارات

[ad_1]

تولید تجهیزات الکترونیکی در پارک صنعتی Quang Min ، منطقه Me Lin. عکس: پیروزی

بیش از 55٪ از شرکت های دارای سرمایه گذاری مستقیم خارجی ضرر و زیان گزارش می کنند

گزارش نتایج حاصل از ترکیب و تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت های دارای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به تازگی به نخست وزیر وزارت دارایی ارائه شده است که مقیاس تولید و تجارت از این نوع را نشان می دهد. این رقم برای تجارت در مقایسه با سال 2018 به طور قابل توجهی افزایش می یابد. بر این اساس ، درآمد در سال 2019 شرکتهای سرمایه گذاری مستقیم خارجی به 7 180 950 میلیارد VND رسیده است که 720 236 میلیارد VND افزایش دارد. کل دارایی ها به 7 752 323 میلیارد VND رسیده است ، که این افزایش 981 003 میلیارد VND است. سود قبل از کسر مالیات به 387 064 میلیارد VND رسید ، که این افزایش 29 433 میلیارد VND است. سود پس از مالیات به 324،487 میلیارد VND رسیده است ، با 19،505 میلیارد VND افزایش … معادل 11.2٪ ، 14.5٪ ، 8.2٪ ، 6.4٪ در مقایسه با 2018 افزایش یافته است.

به ویژه ، وزارت دارایی اظهار داشت که 9،494 شرکت سرمایه گذاری مستقیم خارجی با نتایج تولید و بازرگانی برای کل سال 2019 سود 45٪ را گزارش کرده اند. این بدان معناست که 12455 شرکت سرمایه گذاری مستقیم خارجی خسارت 131،445 میلیارد دونگی را در سال 2019 گزارش کرده اند که 55٪ را نشان می دهد. درآمد شرکت هایی که زیان در سال 2019 را گزارش می کنند 846 894 میلیارد VND است که 12.7٪ بیشتر از 2018 است. تا پایان سال 2019 ، 14 822 شرکت با زیان انباشته در صورت های مالی وجود دارد ، که 66٪ ارزش کل را نشان می دهد. ارزش تلفات انباشته بیش از 520.742 میلیارد دونگ است. این گزارش تخمین می زند که بازده استفاده از دارایی ها و سرمایه های سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذاری مستقیم خارجی هنوز کم است و آنها از پتانسیل خود به طور کامل استفاده نکرده اند. اهداف سودآوری در برخی مناطق هنوز منفی است ، پرداخت بودجه متناسب با مشوق های استفاده شده نیست. تعداد شرکتهای سودآور سرمایه گذاری مستقیم خارجی سهم اندکی را نشان می دهد ، بسیاری از شرکتها برای سالهای متمادی ضررهای بزرگ و مداوم دارند.

علاوه بر این ، در برخی از شرکت های سرمایه گذاری مستقیم خارجی پدیده انتقال قیمت ، فرار مالیاتی وجود دارد. مشاغل همیشه خسارات ، حتی زیانهای مداوم را برای سالهای متمادی گزارش می کنند ، اما همچنان تولید و تجارت را گسترش می دهند ، درآمد هر ساله افزایش می یابد. در این گزارش ، وزارت دارایی از دو “نام بزرگ” در تولید آهن ، فولاد و سایر فلزات نام برد ، اگرچه درآمد کل همچنان در حال افزایش است ، اما سهم بودجه دولت از 101 میلیارد VND به 92.6 میلیارد کاهش می یابد. در این گزارش آمده است: “مشارکت در بودجه متناسب با مشوق ها (زمین ، مالیات …) برای این شرکت های بزرگ نیست.”

پیش از این ، اطلاعات حاصل از انتشار نتایج مطالعه “فرار مالیاتی و اجتناب از مالیات شرکت های سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ویتنام” – موسسه مطالعات اقتصادی و سیاسی (VEPR) نشان داد که نرخ سالانه خسارات مالیاتی از بخش سرمایه گذاری مستقیم خارجی ممکن است به 8،000-9،000 میلیارد VND (4 – 4.5٪) مالیات شرکت می رسد. به گفته دکتر نگوین هوانگ اوان ، دانشگاه ملی اقتصاد ، روش معمول انتقال قیمت ، جلوگیری و اجتناب از مالیات در ویتنام ، که شرکت های مستقیم خارجی معمولاً از آن استفاده می کنند ، از طریق قیمت بالای کالاها ، مواد اولیه و لوازم است. ارائه خدمات اداری ، فنی و حقوقی در گروه. یا انتقال قیمت ها از طریق وام از شرکت های مادر یا شرکت های وابسته با هزینه های بهره که همیشه برای انتقال سود به خارج از حد طبیعی است. اقدامات قوی در برابر قیمت گذاری نقل و انتقالاتدر حالي كه با وضعيت فوق مواجه شد ، در گزارشي كه به نخست وزير ارسال شد ، وزارت دارايي گفت كه به رهبري اداره كل مالياتي و ادارات ماليات محلي ادامه خواهد داد ، بازرسي ها و بررسي هاي گروه هاي سرمايه گذاري مستقيم مستقيم را كه علائم تغيير را نشان مي دهد ، افزايش مي دهد. قیمت از نظر مالیاتی ، اقدامات زیادی در سال های اخیر برای مدیریت و تقویت بازرسی ، رسیدگی و رسیدگی به تخلفات انجام شده است ، به ویژه با بهره گیری از قیمت گذاری انتقالی برای جلوگیری از مالیات. اخیراً ، فرمان 132/2020 / ND-CP (مصوبه 132) ، تنظیم كننده اداره مالیات برای شركتهایی كه معاملات مرتبط دارند ، اقدامی قوی برای مقابله با قیمت گذاری نقل و انتقالات محسوب می شود ، كه از 20 دسامبر 2020 به طور رسمی در حال اجرا است.

طبق اداره کل مالیات ، در حال حاضر حدود 16،500 شرکت وجود دارد که روابط ارتباطی دارند که از این تعداد بیش از 8000 شرکت معاملات مرتبطی دارند. در میان شرکتهای مرتبط ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیش از 83٪ را تشکیل می دهد ، به طوری که فقط حدود 17٪ از شرکتهای محلی مشمول مقررات مصوبه 132 هستند ، به ویژه نرخ بهره کنترل می شود.

نگوین تانه تونگ ، مدیر موسسه حقوقی ICC ویتنام اضافه کرد که با توجه به توافق مثبت ، فرمان 132 الزام شرکت های چند ملیتی برای نگهداری سوابق سود بین المللی را تکمیل می کند. این آیین نامه نزدیک به اقدامات بین المللی است. در حال حاضر ، ارائه صورت های درآمد مرزی به شرکت های مادر اصلی توسط اعضای مجمع فرسایش پایه و انتقال سود (BEPS) در سیاست حاکمیت آن توافق می شود. از نظر جسمی بنابراین در مصوبه 132 مقررات مفصلی در مواردی وجود دارد که مودیان مالیاتی در ویتنام که دارای یک شرکت مادر خارجی هستند لازم است گزارش های سود بین المللی را برای مقامات مالیاتی تهیه کنند.
ویتنام باید همزمان با تقویت بازرسی ها و کنترل ها ، افزایش جریمه ها و افزایش سطح اقدامات اجتناب از فرار مالیاتی و اجتناب از اجتناب از سرعت مالیات ، در كشورهای پیشرفته جهان به سرعت كشف و اجرا كند. صلاحیت افسران مالیاتی.مدیر موسسه حقوقی ICC ویتنام نگوین تان تونگ
در حقیقت ، بسیاری از اوقات صنعت مالیات کتاب های دقیق و حسابداری شرکت های با سرمایه گذاری مستقیم خارجی را نمی داند ، بنابراین تغییر قیمت ها ، فرار مالیاتی آسان است ، که منجر به از دست دادن درآمد بزرگ برای بودجه می شود. به عنوان مثال ، مجموعه ای از لباس های صادر شده از ویتنام توسط این شرکت فقط 10 دلار اعلام می شود ، اما برای یک کشور خارجی می تواند 50 دلار اعلام شود ، به 100 دلار فروخته می شود. بسیاری از شرکتهایی که مدتهاست در ویتنام سرمایه گذاری می کنند و سالهاست فعالیت می کنند ، باز هم ضرر و زیان خود را گزارش می دهند ، اما به طور مداوم در حال گسترش سرمایه گذاری های خود هستند. این خیلی مسخره استحسابدار ارشد بازرگانی ، واردات و صادرات شرکت محدود A&T ویتنام ترنس تووی آنه
آژانسهای تخصصی وزارت دارایی باید روشهایی را برای روشن و بررسی چند مورد معمول به منظور روشن کردن انتقال قیمت ها ، سود واقعی ، ضررهای کاذب پیدا کنند. ویتنام نیاز به جذب سرمایه خارجی مستقیم خارجی دارد ، اما به هر قیمتی مانند مشوق ها ، چشمهای اشتباه برخی از شرکت های سرمایه گذاری مستقیم خارجی را نمی بندد. به منظور بررسی شرکتهای سرمایه گذاری مستقیم خارجی با علائم قیمت گذاری انتقالی ، آژانسهای تخصصی باید با آژانسهای تخصصی در کشوری که بنگاههای سرمایه گذاری مستقیم خارجی مستقر هستند تماس بگیرند. از آنجا هزینه واقعی اجزای وارداتی را بررسی و روشن کنید.دکتر لو دنگ دونه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *