اطلاعات جدید در مورد دو خدمه ویتنامی در داخل یک نفتکش کره ای که توسط ایران دستگیر شده است

[ad_1]

در 14 ژانویه ، در کنفرانس مطبوعاتی عادی وزارت امور خارجه (BNG) ، خبرنگار سوالاتی را در مورد وضعیت حمایت از شهروندان در موارد خاص اخیر مطرح کرد.

ایران یک تانکر حمل نفت با پرچم کره را در تاریخ 4 ژانویه دستگیر کرد.

در مورد دستگیری اخیر شهروندان ویتنامی در کشتی “Hankuk Chemi” کره جنوبی ، سخنگوی وزارت امور خارجه لو تی هان هانگ گفت که وزارت امور خارجه در 5 ژانویه 2021 سال گذشته پاسخ داد.

در مرحله بعدی ، تحت هدایت BNG ، نمایندگی های نمایندگی ویتنام در کره و ایران به طور فعال در مورد همکاری با مقامات کشور میزبان برای اطمینان از ایمنی ، سلامتی و شرایط مطلوب برای شهروندان ویتنامی بحث و گفتگو کردند. کنسولگری BNG مستقیماً با سفارت ایران در هانوی دیدار و گفتگو کرد. طبق آخرین اطلاعات ، سفارت ویتنام در ایران با 2 نفر از خدمه ویتنام تماس گرفته است.

خانم Le Thi Thu Hang Thong به اعتقاد من “در حال حاضر ، هر دو از سلامتی و روحیه پایداری برخوردار هستند. انتظار می رود که سفارت ویتنام توسط ایران برای دیدار از دو شهروند فوق الذکر تسهیل شود.” بر این اساس ، BNG و همچنین مأموریت های ویتنامی در کره و ایران به نظارت دقیق این پرونده ادامه خواهند داد و آماده اند اقدامات لازم را برای محافظت از شهروندان برای اطمینان از حقوق و منافع اساسی انجام دهند. به ارزش 2 شهروند.

اوایل عصر روز 4 ژانویه ، وزارت خارجه کره تایید کرد که یک کشتی حامل مواد شیمیایی به آن کشور توسط مقامات ایرانی در منطقه ای در نزدیکی عمان توقیف شده است. رویترز گزارش داد ، کره جنوبی از ایران خواسته است تا کشتی را سریعاً آزاد کند. برخی رسانه های ایرانی گزارش دادند که سپاه کشتی را به اتهام آلودگی شیمیایی در خلیج فارس دستگیر کرده است. خبرگزاری تسنیم گزارش داد که خدمه بازداشت شده شامل شهروندان کره ، اندونزی ، میانمار و ویتنام بوده اند.

همچنین در کنفرانس مطبوعاتی ، سخنگوی وزارت امور خارجه به س aالی درباره اطلاعاتی مبنی بر اینکه فریب همسر کوآنگ تری برای فروش به میانمار خورده است ، پاسخ داد. در 13 ژانویه ، کنسولگری BNG درخواستی کتبی از وزارت امور خارجه Quang Tri دریافت کرد که پیشنهاد حمایت از یک شهروند ویتنامی را در شهر بانگ خانگ – ایالت شان ، میانمار ارائه می دهد. بلافاصله پس از دریافت درخواست ، BNG به سفارت ویتنام در میانمار دستور داد تا برای تأیید اطلاعات با مقامات محلی تماس گرفته و برای درک سلامتی و انتظارات شهروندان راهی برای برقراری ارتباط پیدا کند. در بالا برای هماهنگی با آژانس های محلی در جستجوی حفاظت لازم. اطلاعات سفارت ویتنام در میانمار همچنان به روز می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *