از ایالات متحده بخواهید که یک تحقیق منصفانه ، کامل و شفاف انجام دهد

[ad_1]

طبق گفته وزارت صنعت و تجارت ، این تماس تلفنی در فضایی سازنده و مثبت صورت گرفته است. وزیر ترن تان آن و رابرت لایتهایمر نماینده تجارت ایالات متحده توافق کردند که ارزیابی کنند که روابط ویتنام و ایالات متحده شاهد تحولات شدیدی در همه زمینه ها است. در همان زمان ، وی ابراز اطمینان کرد که روابط بین دو کشور ، با جهت گیری مناسب توسعه ، همچنان یک حرکت رشد پایدار را حفظ می کند ، که در آن همکاری های اقتصادی و تجاری محور و نیروی محرک اصلی روابط موازی است. فونگ

عکس: وزارت صنعت و تجارت.

به همین مناسبت ، تران تان آن وزیر وزیر صنعت و تجارت ابراز نگرانی عمیق در مورد آغاز تحقیق رسمی توسط ایالات متحده تحت بخش 301 سیاست تجارت 1974 در مورد سیاست های پولی و واردات و استفاده از الوار ویتنامی کرد ، با این استدلال که این تحقیقات ممکن است داشته باشد بسیاری از عوارض جانبی ، نه تنها به روابط دو جانبه ، اعتماد استراتژیک و تلاش برای ارتقا cooperation همکاری بین دو کشور آسیب می رساند ، بلکه تأثیرات منفی مستقیم بر هزاران مشاغل و میلیون ها کارگر و مصرف کننده در ویتنام و ایالات متحده دارد.

وزیر ترن تان آن آن بار دیگر اظهار نظر دولت مبنی بر اینكه ویتنام هنوز یك كشور در حال توسعه با پتانسیل اقتصادی محدود است و مدیریت سیاست پولی با هدف كنترل تورم و ایجاد ثبات در آن تأكید كرد. اقتصاد کلان ، نه ایجاد مزیت رقابتی ناعادلانه در تجارت بین الملل ؛ فعالیت های معاملات ارزی در چند وقت اخیر با هدف کاهش ارزش پول انجام نمی شود ، بلکه در راستای تحکیم ذخایر ارزی در سطح بسیار پایین نسبت به سایر کشورهای منطقه با هدف افزایش امنیت مالی و پولی ملی است ، به تقویت اعتبار ملی کمک می کند. رتبه بندی علاوه بر این ، واردات و استفاده از الوار نیز کاملاً کنترل می شود تا از رعایت کلیه مقررات قانونی اطمینان حاصل شود.

با این حال ، وزیر ترنس توآن آن با احترام کامل به قوانین هر دو کشور ، تأکید کرد که ویتنام آماده هماهنگی و حمایت فعالانه ایالات متحده در روند تحقیقات است.

وزیر تران توان آن به نمایندگی تجارت آمریكا ، رابرت لایتهایمر ، پیشنهاد داد كه USTR را با دقت در نظر گرفتن همه مسائل و تأثیرات بالقوه ، تحقیقات را به روشی منصفانه ، كامل و شفاف هدایت كند. هر اقدامی برای به دست آوردن عینی ترین و معقول ترین نتیجه گیری در مورد تحقیقات ، به این ترتیب که هر دو طرف بتوانند پرونده را به طور مطلوب به نتیجه برسانند و مالیاتی بر کالاهای ویتنامی وضع نکنند. .

از طرف خود ، رابرت لایتهایمر ، نماینده تجارت ایالات متحده ، نتایج گفتگوی سیاسی قابل توجه و م throughثر را از طریق سازوكار شورای TIFA در سالهای اخیر تحسین كرد. وی گفت که در مدت زمان بسیار کوتاهی دو کشور مبادله می شوند و برای بسیاری از مشکلات اقتصادی و تجاری راه حل پیدا می کنند. رابرت لایتهایمر ، رئیس USTR ، در مورد پرونده USTR ، که تحت بخش 301 تحقیق را آغاز کرد ، گفت که USTR هنوز در مرحله تحقیق ، تلفیق و ارزیابی تمام نظرات مربوط به پرونده است. در مورد همه نتیجه گیری ها با ویتنام بحث کنید در عین حال ، برخی اطلاعات نادرست در مورد طرح تعرفه USTR برای صادرات ویتنام کاملاً نادرست است و این روش USTR نیست.

وزیر ترنس تان آن تأیید کرد که اخیراً فعالیت های گفتگوی سیاسی از طریق سازوکار شورای TIFA از ویتنام و ایالات متحده به نتایج قابل توجهی رسیده است. از زمان ریاست جمهوری در اکتبر 2019 ، تحت رهبری قوی نخست وزیر ، رهبران وزارت ویتنام به طور فعال در تلاش برای حل بسیاری از مسائل برای دستیابی به نتایج مشخص ، با ایالات متحده هماهنگ می شوند تا به شدت در ارتقا فعالیت های تجاری دو جانبه مشارکت کنند. . در آینده ، وزارتخانه ها / بخش های ویتنام به کار فعال خود با شرکای ایالات متحده برای رسیدگی کامل به نگرانی های ایالات متحده و ویتنام ادامه می دهند ، بنابراین روابط تجاری پایدار را حفظ می کنند. ، به یک توازن تجاری هماهنگ و پایدار ، سود متقابل هر دو طرف.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *