ادغام بین المللی فضای جدیدی را برای توسعه کشور باز می کند

[ad_1]

نخست وزیر تأکید کرد: با ارزیابی ادغام اقتصادی بین المللی صنعت و تجارت در سال گذشته ، نتایج بسیار مهمی را بدست آوردیم: “حتی یک دوره وجود نداشت که در آن 4 قرارداد عمده تجارت آزاد منعقد کنیم ، از جمله این ، به ویژه EVFTA ، به موقع لازم الاجرا شد ما در RCEP شرکت می کنیم که بزرگترین در جهان است. در این دوره ، ما دائماً ادغام بین المللی را ترویج می دهیم ، فضاهای جدیدی برای توسعه کشور باز می کنیم و شعار متنوع سازی و چند جانبه سازی را در توسعه اعمال می کنیم.

نخست وزیر نگوین ژوان فوک در این کنفرانس صحبت کرد

با این حال ، نخست وزیر همچنین به برخی از کاستی های صنعت اشاره کرد ، از جمله: صنعت به طور کلی ضعیف است ، سطح فناوری هنوز عقب است. هنوز هیچ صنعت اصلی وجود ندارد که واقعاً نقش اصلی را داشته باشد. میزان ارتباط و همکاری تجاری بین شرکتهای همان صنعت و بین صنایع هنوز محدود است.

علاوه بر این ، صادرات هنوز به شدت به شرکت های سرمایه گذاری خارجی (FDI) وابسته است. اگرچه سهم ارزش صادرات سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سالهای اخیر کاهش یافته است ، اما هنوز هم بیش از 64٪ ارزش صادراتی کل کشور را نشان می دهد. تجارت کالاهای تقلبی ، کالاهای تقلبی ، کالاهای بی کیفیت و کلاهبرداری تجاری هنوز پیچیده است. نظارت ، ارزیابی و اجرای تعهدات ادغام در ابتدا اصلاح شد ، اما هنوز محدود بود ….

نخست وزیر با ارائه راه حل هایی برای اجرای م ofثر وظایف در سال 2021 ، خاطرنشان كرد كه وزارت صنعت و تجارت باید از نزدیک محتوای وظایف موجود در قطعنامه № 01 / NQ-CP دولت و تصمیم اصلی را برای راهنمایی و مدیریت اجرا نظارت كند. برنامه های توسعه اقتصادی – اجتماعی و برآورد بودجه دولت در سال 2021 ؛ قطعنامه 02 / NQ-CP دولت در مورد ادامه اجرای وظایف و راه حل های اصلی برای بهبود فضای کسب و کار و افزایش رقابت ملی در سال 2021 با چشم انداز تا سال 2022.

صحنه کنفرانس

وزارت صنعت و تجارت باید با اصلاح روش دولت در همه زمینه ها به سمت تغییر تفكر مدیریتی از تأیید قبل از آن به ایجاد پست باز و ایجاد یك فضای باز برای سرمایه گذاری ، به بهبود نهاد خود ادامه دهد. توسعه مربوط به بهبود کارایی در مدیریت کشور است.

نخست وزیر در مورد تأمین منابع انرژی برای توسعه اقتصادی و اقتصادی پایدار گفت که صنعت و تجارت باید علاوه بر منابع انرژی ، توسعه منابع انرژی تجدید پذیر را مطابق با سازوکارها و سیاست های فعلی دولت برای تحریک توسعه انرژی تجدید پذیر.

نخست وزیر همچنین از وزارت صنعت و تجارت خواست تا روی استفاده م effectiveثر و استفاده از فرصت های بازار ایجاد شده توسط دارایی های ثابت تمرکز کند. تمرکز بر انتشار اطلاعات ، افزایش آگاهی از ادغام بین المللی در سیستم سیاسی ، بخش ها ، شهرک ها ، جامعه تجارت و جامعه به طور کلی. علاوه بر این ، ارتقا trade تجارت و گسترش بازارهای کالاهای صادراتی. رفع موانع ورود به بازارهای جدید. تنوع ، محدود کردن وابستگی به بازارهای خاص.

نخست وزیر ، نگوین ژوان فوک ، با تأکید بر کاربرد فناوری اطلاعات در تجارت ، آرزو کرد که صنعت تجارت ، به موازات تجارت سنتی ، به توسعه تجارت الکترونیکی به شدت ادامه دهد. در همان زمان ، اجرای موثر راه حل های اطمینان از تعادل بین عرضه و تقاضا ، پیوند تولید با توزیع کالا.

در آینده ای نزدیک ، نخست وزیر از صنعت و تجارت خواست که بر روی بررسی جنبه های کاری تمرکز کنند تا اطمینان حاصل شود که مردم Tet را با خیال راحت و کامل جشن می گیرند. به خصوص مدیریت بازار ، عرضه و تقاضا و قیمت کالاهای Tet برای مردم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *