اتحادیه اروپا با بازداشت رهبر مخالفان روسی ناوالنی در مسکو مخالف است

[ad_1]

الکسی ناوالنی در پرواز به روسیه در 17 ژانویه.

مقامات ارشد اتحادیه اروپا در مورد بازداشت ناوالنی در مسکو پس از بازگشت وی از آلمان به روسیه در 17 ژانویه ابراز نگرانی کرده اند.

چارلز میشل رئیس شورای اروپا در توییتر خود گفت: “دستگیری الکسی ناوالنی در بازگشت به مسکو غیرقابل قبول است. من از مقامات روسیه می خواهم که آقای ناوالنی را فوراً آزاد کنند.”

دیوید ساسولی ، رئیس پارلمان اروپا در تاریخ 17/1 در توییتی نوشت: “ما از مقامات روسی می خواهیم رهبر مخالفت ناوالنی را فوراً آزاد كنند.”

در همین حال ، ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد که مقامات باید الکسی ناوالنی را به زودی آزاد کنند.

یک منبع دیپلماتیک در بروکسل به TASS گفت ، کشورهای اتحادیه اروپا درباره بازداشت در جلسه شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در 25 ژانویه و در جلسه پارلمان اروپا که از 18 ژانویه آغاز می شود ، بحث خواهند کرد.

به گفته این منبع ، کشورهای اتحادیه اروپا می توانند در تاریخ 18 ژانویه بیانیه مشترکی در مورد این موضوع صادر کنند.

پیش از این ، الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه پس از ماهها مداوا در بیمارستان آلمان در بازگشت به همراه همسرش جولیا به خانه بازداشت شد. آقای ناوالنی در فرودگاه شرمتیوو ، مسکو ، در 17 ژانویه ، کمتر از یک ساعت پس از بازگشت از برلین ، دستگیر شد.

رگولاتوری روسیه گفت این فعال به اتهام نقض قانون مشروط بازداشت شده و تا پایان دادگاه در این ماه بازداشت خواهد شد. در این دادگاه تصمیم گیری می شود که آیا قرار مشروط آقای ناوالنی به مجازات 3.5 سال زندان تبدیل می شود. آقای ناوالنی همچنین در معرض مواجهه با مشکلات سه پرونده جنایی دیگر قرار دارد.

آقای ناوالنی 44 ساله در ماه اوت سال 2020 در پرواز از سیبری به مسکو به شدت بیمار بود و قبل از اینکه برای مداوا به برلین آلمان منتقل شود در شهر اومسک روسیه بستری شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *