آیا باید تراز اعتباری املاک و مستغلات را گسترش دهم؟

[ad_1]

بر اساس گزارش بانک دولتی ، تاکنون کل مانده اعتبار برای کل اقتصاد 8.3 میلیون دونگ است ، بخش املاک و مستغلات حدود 1.6 میلیون دونگ است که بیش از 19 درصد مانده اعتبار کل اقتصاد را نشان می دهد. جایی که مانده اعتبار برای تأمین نیازهای مسکن حدود 62.43٪ مانده اعتبار املاک و مستغلات را نشان می دهد.

مانده اعتبار املاک و مستغلات در ویتنام هنوز کمتر از بسیاری از کشورهای جهان است.

آمار دیگر وزارت ساخت و ساز نشان می دهد که متوسط ​​مانده اعتباری در بخش املاک و مستغلات طی 5 سال گذشته حدود 7.3٪ (در آستانه امن طبق روال بین المللی) است. با این حال ، سهم وامهای معوق در بخش املاک و مستغلات طی 5 سال گذشته به تدریج در حال کاهش است ، از 8.05 درصد به 6.47 درصد در سال 2019 و به 6.3 درصد در اوایل سال 2020.

ساختار موجودی وام های املاک و مستغلات نیز در هر دوره تغییر می کند: وام های سرمایه گذاری در پروژه های شهری ، پروژه های ساخت مسکن و تعمیر و تعمیر مسکن 9/38 درصد را نشان می دهد. پروژه های اداری (ساختمانها) برای اجاره 7.2٪ است. پروژه های احداث پارک های صنعتی و مناطق برای پردازش صادرات ، که 3.9٪ را نشان می دهد. پروژه هایی برای مناطق توریستی ، بوم شناسی و استراحتگاه ها ، به نمایندگی از 4٪ ؛ پروژه های رستوران و هتل 9.7٪ را نشان می دهد. وام های خرید حق استفاده از زمین 9.1 است. برای سایر املاک و مستغلات 27.3٪ را نشان می دهد.

تجارت املاک و مستغلات همیشه یکی از زمینه های جلب توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بوده است (پس از صنعت و پردازش. ایجاد) از بین 17 منطقه برای جذب سرمایه گذاری خارجی در رتبه 2 قرار دارد) به حدود 17.63 میلیارد دلار رسیده است.

“این کشور حدود 100000 شرکت ساختمانی و 15،000 مشاغل املاک و مستغلات دارد که 2.3 برابر بیشتر از 2010 است. بیش از 1000 طبقه معاملات املاک و مستغلات وجود دارد. آموزش و ارتقا دانش برای کارگزاری املاک و مستغلات ، ارزیابی ، مدیریت و بهره برداری را برای حدود 100000 نفر از جمله 50،000 کارگزار ، 25،000 ارزیاب و 25،000 مدیر طبقه فراهم کرده است. معاملات املاک و مستغلات “- گفت: رئیس وزارت ساخت و ساز Ta Quang Vin.

از سوی دیگر ، دکتر Can Van Luc ، یک کارشناس مالی و بانکی ، گفت که در حال حاضر کل وام معوق املاک و مستغلات بیش از 19 درصد از کل وامهای معوق کل اقتصاد را نشان می دهد ، که در سطح مطمئن ارزیابی می شود. با این حال ، مانده وام های املاک و مستغلات در ویتنام هنوز از بسیاری از کشورهای جهان و آسیا کمتر است.

دکتر کان ون لوک اذعان داشت: “بنابراین ما انتظار داریم که دولت بتواند تراز اعتباری بخش املاک و مستغلات را برای کمک به بهبود بازار و غلبه بر مشکلات فعلی گسترش دهد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *