آژانس خبری آلمان DW دستاوردهای ویتنام در توسعه اقتصادی و ضد Covid-19 را ستود

[ad_1]

کانال رسانه ای آلمان DW مقاله ای را در 21 ژانویه منتشر کرد و در آن تأیید کرد که پاسخ ضد اپیدمی Covid-19 یکی از موثرترین راه حل ها در جهان است و دستاوردهای توسعه اقتصادی ویتنام را ستود.

این مقاله می گوید که از 25 ژانویه تا 2 فوریه ، ویتنام کنگره ملی نمایندگان را برای انتخاب رهبری جدید حزب کمونیست ویتنام و سیاستگذاری برای 5 سال آینده ، در همه گیر Covid-19 ، مسئله تجارت برگزار می کند. و تغییر اقلیم از اولویت های جدید رهبری خواهد بود.

پوستر بزرگ در مرکز کنگره ملی با پیام خوش آمدید به کنگره XIII حزب کمونیست ویتنام.

این مقاله تخمین می زند که تعداد معدودی از کشورها در جهان هستند که به اندازه ویتنام در برابر بیماری همه گیر Covid-19 به موفقیت رسیده باشند. با اقدامات شدید ضد اپیدمی ، ویتنام توانسته است تعداد عفونت ها را کنترل کند. طبق اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، تا 22 ژانویه ، ویتنام فقط 1548 مورد عفونت کوید -19 و 35 مورد مرگ را ثبت کرده است.

در این مقاله آمده است كه به دلیل كنترل خوب بیماری ، اقتصاد ویتنام خیلی تحت تأثیر قرار نگرفته است. طبق اطلاعات رسمی ، ویتنام در سال 2020 2.91 درصد رشد کرده است. طبق گفته شرکت تحقیقات بازار ، اعتماد به نفس و خوش بینی مصرف کننده نیز بالا است. نیلسن در لندن مستقر است.

این مقاله تأکید می کند که کشورهای صادرات گرا مانند ویتنام برای اقتصاد جهانی و زنجیره های تأمین بین المللی و همچنین اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و آلمان ، طبق توافق نامه تجارت آزاد اتحادیه اروپا و ویتنام (EVFTA) ، به طور فزاینده ای اهمیت پیدا می کنند. اثر از آگوست 2020. ویتنام همچنین یک مراسم امضای آنلاین برای ایجاد بزرگترین منطقه تجارت آزاد در جهان ، به نام مشارکت اقتصادی منطقه ای جامع (RCEP) ترتیب می دهد.

به گفته DW ، کنگره حزب ، مهمترین رویداد سیاسی ویتنام ، انتخابات اعضای کمیته مرکزی حزب را برگزار می کند و خطوط سیاسی را طی 5 سال آینده تعیین می کند.

سه محقق برجسته ویتنامی درمورد چالشهایی که ممکن است در طول پنج سال آینده رهبری جدید حزب کمونیست با آن روبرو شوند ، برای DW اظهار نظر کرده اند.

کارل تایر ، کارشناس سیاسی دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا ، گفت که امنیت انرژی مهمترین مسئله ویتنام طی 5 سال آینده است زیرا اقتصاد شکوفا نیاز به انرژی بیشتر و بیشتری دارد. علاوه بر این ، آقای تایلر گفت ویتنام همچنین نیاز به رسیدگی به تجارت و تعرفه ها با ایالات متحده ، بزرگترین بازار صادراتی ویتنام دارد. تایر خوش بین است که ویتنام با ایالات متحده به توافق خواهد رسید و به احتمال زیاد در پنج سال آینده به رشد اقتصادی دو رقمی بازگشت ، به ویژه با استفاده از توافق نامه های تجارت آزاد جدید.

در همین حال ، خانم نگوین فوونگ لین ، معاون شرکت مشاور کنترل خطر ، با استفاده از مزایای رقابتی مانند ثبات سیاسی ، ساختار مطلوب جمعیت و نیروی کار نسبتاً ارزان و سخت کوش ، به اهمیت اصلاحات اشاره کرد.

روزنامه نگار مایک تاتارسکی ، که در شهر هوشی مین زندگی می کند ، تأکید کرد که نیاز فوری به مدرن سازی زیرساخت ها در شرایطی است که ویتنام گزینه ارجح در زنجیره تولید جهانی است.

به گفته روزنامه نگار تاتارسکی ، یکی از فوری ترین مشکلات ویتنام در سال های آینده ، پاسخ به تغییرات آب و هوایی ، به ویژه برای اجرای سیاست های کشاورزی پایدارتر است. آقای تاتارسکی گفت: “ویتنام باید سیاست های هوشمندانه ای را برای توسعه کشاورزی دنبال کند.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *