آنها باید تلاش های زیادی انجام دهند ، تولید ناخالص داخلی ویتنام در سال 2021 به 6.46 درصد خواهد رسید

[ad_1]

به طور خاص: با سناریو 1 ، CIEM پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی در سال 2021 ممکن است 5.98 increase افزایش یابد. گردش صادرات 4.23٪ افزایش یافته است. مازاد تجارت 5.49 میلیارد دلار است. تورم متوسط ​​سالانه 3.51٪ افزایش یافته است. طبق سناریو 2 ، تولید ناخالص داخلی در سال 2021 می تواند 6.46 درصد افزایش یابد. گردش صادرات 5.06٪ افزایش یافته است. مازاد تجاری 7.24 میلیارد دلار تورم متوسط ​​سالانه 3.78٪ افزایش یافته است.

تلاش برای اصلاح فضای کسب و کار برای جذب سرمایه گذاری خارجی. عکس: دن لام / TTXVN.

“سناریوهای فوق مبتنی بر ارزیابی عوامل تأثیرگذار اصلی است ، از جمله: اقتصاد جهانی نامشخص است ، خطرات و تغییرات Covid-19 و تحولات پیچیده. بسیاری از اقتصادها در حال ارائه هستند. بسته های پشتیبانی در مقیاس بزرگ ، اگرچه در سطح جهانی هماهنگی ندارند ، اما می تواند خطرات قابل توجهی را برای بازار مالی جهانی و بدهی جهانی ایجاد کند. تعداد همچنان به سرعت تغییر خواهد کرد. توانایی حفظ اصلاحات چشمگیر در محیط سرمایه گذاری و تجارت بر خلق و خو و تصمیم برای گسترش سرمایه گذاری بسیاری از شرکت های خارجی تأثیر می گذارد. آب می تواند به سرعت افزایش یابد ، “گفت آقای نگوین آن دونگ.

طبق CIEM ، علی رغم انتظارات زیاد برای تأثیرات مثبت توافق تجارت آزاد (FTA) ویتنام و اتحادیه اروپا – اتحادیه اروپا (EVFTA) ، ویتنام ممکن است با بسیاری از موارد دفاع تجاری روبرو شود. ، تحقیقی علیه فرار مالیاتی ، تقلب منشأ … نه تنها در بازار ایالات متحده.

به گفته کارشناس نگوین آن دونگ ، اقتصاد ویتنام از نیمه دوم سال 2021 سرعت می گیرد. دولت دولت هنوز فضای سیاسی را برای پاسخگویی به سناریوهای آینده حفظ کرده است. “من فکر می کنم بسیاری از وزارتخانه ها و آژانس های ویتنام از تجربه آموخته اند ، بنابراین این بار ویتنام موارد بیشتری را در مورد بسته های حمایتی در نظر گرفته است. ما سناریوهای زیادی را آورده ایم. ممکن است مدتی طول بکشد. دفعه بعدی می توانیم راهی برای خروج از اقتصاد پس از همه گیری پیدا کنیم ، بنابراین آقای Duong گفت که از این پس ما فقط “بطور متوسط” از بقای تجارت حمایت می کنیم.

تیم تحقیقاتی CIEM گفت: به لطف رهبری دولت ، حفظ ذهنیت آرام ، داشتن مشورت و همفكری بالا از جامعه تجار و مردم ، اقتصاد ویتنام دائماً از پس مشکلات برمی آید. در سال 2020 اصلاح فضای کسب و کار از دوره قبل ، بدون وقفه ، حتی زمانی که دولت پیشگیری از شیوع بیماری های همه گیر را ایجاد کرده و پیش شرط افزایش مقاومت اقتصادی را ایجاد کرده است ، ادامه یافته است.

“در سال 2021 ، ویتنام به نظارت بر تحولات و اقدامات پیشگیرانه مناسب ادامه می دهد. اصلاحات اقتصادی پس از Covid-19 ؛ بازسازی اقتصادی ، بهبود سیاست های صنعتی و جذب سرمایه گذاری. سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، از جمله درس بازپرداخت سرمایه گذاری عمومی ، و همچنین معادل سازی شرکت های دولتی ، باید تشویق شود. “، رئیس بخش سیاست های اقتصاد کلان ، CIEM گفت.

دکتر تران تی هونگ مین ، مدیر CIEM ، در گفتگو با خبرنگاران نیوز ، گفت: در سال 2021 ، ویتنام پس از Covid-19 به کنترل تورم ادامه می دهد ، ثبات اقتصاد کلان را حفظ می کند تا بهبود اقتصادی را تضمین کند. در عین حال ، از تلاش ها برای اصلاح فضای کسب و کار و بهبود رقابت ملی پشتیبانی می کند. ترویج پرداخت سرمایه گذاری های عمومی و در عین حال ایجاد شرایط مطلوب تر برای فعالیت های سرمایه گذاری شرکت های محلی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی.

“ویتنام همچنان به طور مثر به اجرای توافق نامه های تجارت آزاد ، از جمله توافق نامه های نسبتاً جدید و بسیار” استاندارد “مانند توافق نامه مشاركت جامع و پیشرو ترانس اقیانوس آرام (CPTPP) ادامه می دهد. و EVFTA ؛ در صورت بروز مجدد همه گیری ، عاقلانه از جامعه تجاری و مردم حمایت کنید تا در برابر آزمون زمان را تحمل کنند. به سرعت مدلهای جدید اقتصادی مانند اقتصاد مشترک ، اقتصاد شبانه را ایجاد کنید … تا وزن بیشتری به بازار داخلی بدهید. “

به گفته خانم ترانگ هون مین در مورد سرمایه گذاری عمومی ، دولت باید تصمیمات موثرتری در انتخاب و تخصیص پروژه های سرمایه گذاری عمومی داشته باشد تا از ایجاد خراش جلوگیری کند. برداشت قاطع و انتقال سرمایه برای پروژه های اجرای کند. به دلیل عوامل ذهنی که عدم انجام وظیفه تلقی می شود ، با مسئولیت مدیر سختگیرانه برخورد کنید

دکتر تران تی هون مینگ در مورد فرصت های تجارت ویتنام به طور خاص و اقتصاد ویتنام به طور کلی در سال 2021 صحبت کرد و کلمه کلیدی “تحول دیجیتال” را ذکر کرد. بزرگترین فرصت برای مشاغل در سال 2021 استفاده از فرصتهای تحول دیجیتال برای زنده ماندن و رشد پایدار است. ویتنام بر نوآوری متمرکز است و نوآوری را به عنوان بنیان و نیروی محرکه جدید اقتصاد می داند.

“علاوه بر افتتاح مرکز ملی نوآوری ، وزارت برنامه ریزی و سرمایه گذاری قصد دارد به حمایت خود از 100000 تجارت تحول دیجیتال ادامه دهد تا شرکت های ویتنامی بتوانند در متن عدم قطعیت مقاومت کنند. بعد از Covid-19 ، “دکتر تران هونگ مین گفت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *