آقای کنگ اونگ تائو در 3 منطقه چه عرفی دارد؟

[ad_1]

طبق سنت ویتنام ، 23 دسامبر روزی است که آقای کنگ و آقای اپل به آسمان می روند تا همه چیز را به خانواده پرورش دهنده Ngoc Hoang اعلام کنند.

در این روز ، مردم معمولاً خانه را تمیز می کنند ، آشپزخانه تمیز است ، آنها یک سینی برنج درست می کنند تا آقای کنگ اونگ تائو را به بهشت ​​بفرستند.

مردم شمال با پیشنهاد آقای کنگ به آقای تائو ، کپور را ارج می نهند.

علاوه بر این شباهت ها ، بسته به آداب و رسوم منطقه ای ، اختلافات خاصی در آیین عبادت آقایان کنگ و آقای تائو بین مناطق شمالی-مرکزی-جنوبی وجود دارد ، اما به طور کلی همه آنها احترام و احترام خود را نشان می دهند. خدای حاکم بر نعمت های خانه.

شمال: کپور ارائه می دهد

نوردیک ها غالباً آقای کنگ اونگ تائو را خیلی زود می پرستند ، معمولاً از روز 20 ام بسیاری از خانه ها را پرستش می کنند و در ساعت 12 ظهر ، 23 دسامبر آخرین نقطه عطف است. مردم بر این باورند که باید زودتر فداکاری شود تا خداوند سیب هدیه خود را دریافت کند تا به موقع به آسمان صعود کند. اگر عصر یا عصر روز بیست و سوم ، من می ترسیدم که وقتی آقای تائو به بهشت ​​رفت ، امپراتور از اوج عبور کند. از طرف دیگر ، اگر عبادت به تأخیر بیفتد ، آقای تائو نمی تواند منتظر دریافت مراسم باشد زیرا قبلاً در دادگاه بوده است.

مراسم عبادت آقایان کونگ و تائو از شمال نمی تواند ماهی کپور را که هدف ارتش اپل است هنگام رفتن به بهشت ​​از دست بدهد. بسته به دیدگاه هر خانواده ، پیشنهاد یک کپور زنده یا کپور کاغذی است . در مورد ماهیان زنده ، در سالهای اخیر اکثر مردم ماهی کپور قرمز زیبایی را خریداری کرده اند که منحصراً برای رهاسازی و در 23 دسامبر منتشر شده است.

تعداد کپور ارائه شده بسته به خانواده متفاوت است ، که بیشترین آنها 3 برای 3 است. با این حال ، خانواده هایی وجود دارند که فقط 1 کودک نمادین را ارج می نهند ، بعضی از خانواده ها به ازای هر زوج 2 فرزند ارائه می دهند. پس از مراسم ، کپور ماهی در دریاچه ها و حوضچه ها قرار داده می شود ، این به ارتش سیب اجازه می دهد تا وسیله ای برای پرستش آسمان داشته باشد ، هم برای آزادی و هم برای جمع آوری اقدامات با فضیلت.

محراب شمالی سیب کوآن معمولاً بالاتر از محراب جد که از کلاه و چیا تشکیل شده است ، بالاتر نشان داده می شود. وقتی کارشان تمام شد ، آنها غذا را سوزاندند و سه سر سبزی را در آشپزخانه بریدند و آنها را در حوض آزاد کردند و سپس سه سر سبزی جدید در آشپزخانه و کل کلاه قربانگاه جایگزین کردند.

طبق این مفهوم ، این روز زمان استراحت و همچنین تحویل هان کوآن و سیب کوآن است ، بنابراین خانواده ها مجبورند محراب اجداد را تمیز کنند ، همه بخورهای قدیمی را بسوزانند و کاسه بخور تمیز را تمیز کنند تا آماده شود برای استقبال سال نو .

سنت پرستش آقای کنگ اونگ تائو به طور سنتی توسط مردم شمال اروپا برای بسیاری از نسل ها حفظ شده است ، همچنین این فرصتی است که خانواده ها دور هم جمع می شوند و خاطرات را پس از یک سال مرور می کنند.

مرکزی: ارائه اسب های کاغذی

مردم مرکزی نیز آقای کنگ اونگ تائو را می پرستند ، اما این رسم با مردم شمالی متفاوت است. آنها هر دو Tao Quan را در Trang Ong و همچنین محراب آشپزخانه را عبادت می کنند. در عصر روزهای 30 ، 1 و ماه کامل صاحب خانه میوه یا بخور سبکی را بر روی محراب ارائه می دهد و در روزهای عادی لازم است چراغ روغن را در آشپزخانه روشن کنید ، زن در خانه وظیفه نگهداری مکان را دارد تمیز و ساکت

کلاه های نذری را روی سیب هایی مانند شمال قرار ندهید ، مردم در مرکز اغلب اسب کاغذی با زین کامل ارائه می دهند.

به جای کپور ، مردم در بسیاری از مناطق مرکز مانند اسب های کاغذی پرستش می کنند ، مانند خدایان دیگر. آنها معمولاً یک اسب کاغذی با مهار کامل ارائه می دهند ، کلاه های سیب مانند North را ارائه نمی دهند.

مردم مركز معمولاً مراسمی را برای ارسال اپل كوان برگزار می كنند كه در 23 دسامبر بسیار جدی برگزار می شود. اولین کار جایگزینی شن و ماسه موجود در دستگاه بخور و تمیز کردن محراب آقای اپل است. پس از پایان فرایند عبادت ، مجسمه قدیمی سفالی سه آقای سیب از محراب آشپزخانه برداشته می شود و در کنار معابد بالای روستا یا زیر درخت قدیمی در چهارراه قرار می گیرد. آنها سپس سه مجسمه جدید از آقای تائو را به محراب می آورند تا سال آینده کار خود را آغاز کنند.

افراد سایه دار نیز رسم دارند که صبح روز 23 در مقابل خانه یا حیاط مشترک درخت بسازند. مراسم بعد از ظهر سی ام ، آنها از خدا استقبال می کنند تا برگردد و صبح روز اول سال جدید قمری ، سیب جدید نصب می شود. نکته ویژه این است که وقتی مردم هوئه در خانه پیشنهاداتی می دهند ، دعا می کنند تا از Than Kitchen برای دیدن دعوت کنند.

جنوبی: شب ها موجود است

به دلیل تداخل فرهنگی بین مناطق ، رسم جنوبی ها برای بزرگداشت آقای کنگ اونگ تائو نیز شباهت های زیادی با شمال دارد. تفاوت در مقایسه با سایر مناطق جنوب جنوبی آقای کنگ اونگ تائو از مردم جنوب این است که معمولاً ریختن بخور ، خرید کپور ، استفاده از کلاه ، بعضی جاها برای پختن برنج چسبناک یا چیزهای دیگر معمول نیست. ، در غیر این صورت فقط یک غذای میوه ای بسیار ساده است.

مراسم عبادت در مقابل آقای سیب در جنوب فقط در پایان روز برگزار می شود ، زمانی که تمام خانواده شام ​​خود را به پایان رساندند.

جنوبی ها مراسم عبادت آقای کنگ اونگ تائو را شبانه و بعد از شام خانوادگی انجام می دهند. آنها معتقدند وقتی کار در آشپزخانه تمام شد ، مالک دیگر با سیب ها تداخل نمی کند تا آنها بتوانند سیب ها را به آسمان ببرند.

سینی عبادت آقای کنگ اونگ تائو نیز بسیار ساده است ، از جمله یک گلدان گل تازه ، یک بشقاب آب نبات کنجد سیاه و بادام زمینی ، چوب های بخور ، 3 مخلوط آب کوچک ، و به ویژه مجموعه ای از اسب های لک لک نذری که برای پرستش با تمایل استفاده می شود تا سیب را سریعتر به آسمان بفرستد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *